Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

A vashiány több mint egymilliárd embert érint világszerte. A számos zavaró tünettel járó állapotnak a gyógyítása sem mentes a kényelmetlenségektől. Érdemes több gyógyszerformát is kipróbálni, hogy megtaláljuk azt, amellyel mi és a szeretteink is kényelmesen és biztonságosan, személyre szabottan pótolhatják a hiányzó nyomelemet.

A lepkehimlőt általában gyermekek kapják el az óvodákban vagy az iskolákban, de néha felnőtteket is megfertőz. Ha ez a várandósság alatt következik be, akkor a fertőzés veszélyes lehet a magzatra. Dr. Kelemen Csaba szülész-nőgyógyász, endokrinológus főorvos válaszol a terhesség alatti lepkehímlővel kapcsolatos leggyakoribb kérdéseitekre.

Ajánlott nőgyógyászati rendelők

Kisbabánk érkezésével a legnagyobb fókusz őrá helyeződik, és az intim együttlétek egy időre kevesebb figyelmet kapnak. Számtalan testi és lelki változás megy végbe szülés közben és után, amelyek hatással lehetnek a szexuális életünkre, és amelyekről érdemes őszintén, befogadóan beszélgetni a párkapcsolatban. Arról, hogy melyek ezek a változások, és hogy mire érdemes figyelni, dr. Horváth Rita szülész-nőgyógyásszal és Kránicz Ágnes klinikai szakpszichológussal beszélgettünk.

A gyermekágyas időszak telis-tele van csodálatos, máshoz nem igazán hasonlítható örömökkel, boldogsággal, eufórikus pillanatokkal, amellett, hogy az édesanyává válás nem kevés kihívást is tartogat, mind testi, mind lelki vonatkozásokban. A gyermekágyas osztályon dolgozó szakemberek nagy-nagy támogatást jelentenek az első napokban. Hogy mi történik a szülés után, arról Petróné Bakos Barbarát, a TritonLife Magánkórház gyermekágyas részlegvezető főnővérét kérdeztük.

„Számtalan külső és belső tényező befolyással van arra, hogyan vélekedik egy nő a saját szülésével kapcsolatban. A várandóssághoz és a szüléshez nemcsak az örömteli várakozás, hanem félelemmel és ambivalenciával átszőtt attitűd is kapcsolódhat. Mit tehetünk azért, hogy harmonikus szülésélményünk legyen? A felkészültség, a biztonságérzet, a társas támasz, a bátorító attitűd és kommunikáció, valamint az ellazulás és befelé figyelés képessége segíthet ebben a nagyon szenzitív időszakban” – mondja Kránicz Ágnes klinikai szakpszichológus, akivel mindegyik szempontot körüljárjuk cikkünkben.