Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

A stressz miatt is „rendetlenkedhet” a női ciklus! (x)

Ajánlom a Facebookon

A női ciklus hivatalosan 28 napos folyamat, amelyet hormonjaink működése szabályoz. A hormonrendszerünk már a legkisebb behatásra gyorsan reagál, így akár a pontos és kiszámítható ciklus rendje is könnyen felborulhat.

 

premens_202210

Mikor van baj a menstruációs ciklussal?

A ciklusunk hivatalosan 28 napos, mely azonban egyénenként eltérhet, ezért a néhány napos különbség nem számít kórosnak. Nincs baj, ha a menstruációnk 23, illetve 35 naponként jön meg, az a lényeg, hogy rendszeres és többé-kevésbé pontos legyen. A női ciklus a menstruáció első napjával kezdődik, és a következő vérzés első napjáig tart.  Ha a ciklus rendje rendszeresen felborul, egyszer késik a menstruáció, máskor esetleg korábban jön meg, érdemes orvoshoz fordulnunk, mert annak a hormonális problémákon kívül számos egyéb oka lehet. A ciklus zavarát okozhatja szervezetünkben jelenlévő gyulladás, vagy ciszta, illetve daganatos megbetegedés is, amelyre egy alapos nőgyógyászati vizsgálat deríthet fényt.

Mik zavarhatják meg a ciklusunkat?

A hormonháztartásunkat felboríthatja a túlzásba vitt sportolás csakúgy, mint az extrém fogyókúra, mert mindkettő hatalmas terhet ró a szervezetünkre, ezért az agyunk leállíthatja a peteéréshez szükséges hormonok termelődését. Természetesen az sem jó, ha túlzottan elhízunk, mert megnövekedhet a szervezet ösztrogénszintje, ami miatt elmaradhat a peteérés, illetve a menstruáció is hosszabb ideig tarthat vagy rendszertelenné válhat.

PMS betegtájékoztató oldal


Ilyen hatással lehet a stressz a menstruációnkra

Ahogy az élet számos más területére, úgy a menstruációs ciklusra is erős befolyással lehet a stressz. Az utóbbi időben az átlagosnál is több juthatott belőle, hiszen kiszámíthatatlanabbá vált az élet, nem tudjuk mihez alkalmazkodjunk. Például ezen a nyáron elmaradtak a fesztiválok, a pihentető külföldi nyaralások, most ősszel pedig nem látjuk előre, hogy mi fog történni egy-két hét múlva, és aggódunk a szeretteinkért is. A stresszes helyzetek során a szervezetünkben stresszhormonok szabadulnak fel, amelyek befolyásolják a biológiai folyamatainkat, és hatással vannak az agyalapi mirigyre. Az agyalapi mirigy a menstruációs ciklust irányító hormonok, köztük az anyasági hormonnak nevezett prolaktin termeléséért felelős. Ennek a hormonnak a szintje tartós stressz hatására megemelkedhet, a magas prolaktinszint pedig negatív következményekkel járhat: felboríthatja a menstruációs ciklust, megakadályozhatja a teherbeesést, ráadásul csökkentheti a libidót is. 

Premens

Vény nélkül kapható, barátcserjekivonat-tartalmú gyógyszer


Hormonmentesen is rendezhetjük a cikluszavarunkat

A cikluszavar kezelésére létezik hormonmentes segítség, a barátcserje-kivonatot tartalmazó Premens tabletta. A barátcserje olyan gyógynövény, amelyet már az ókorban és a középkorban is használtak „női bajok” kezelésére. A Premens tabletta hasznos segítséget nyújthat a ciklus hormonmentes rendezéséhez, de türelmesnek kell lenni, és érdemes legalább három hónapon át szedni, mert hosszú távon fejti ki jótékony hatását. Nem kell orvossal felíratni, recept nélkül kapható a patikában.

A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL 
OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, 
VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!


 A cikluszavar okairól, kezeléséről itt olvashatsz! >>

Forrás: Phytotec Hungária


A cikk megjelenését a Phytotec Hungária támogatta!

 

Ajánlott orvosok

általános nőgyógyász, szülész-nőgyógyász, meddőségi specialista

Budapest
szülész-nőgyógyász és endokrinológus főorvos
Budapest

szülész-nőgyógyász, lézerspecialista

Debrecen

Ha számodra is hasznos volt cikkünk, megköszönjük, ha értékeled!
Értékelés:
( 1 Rating )
Ajánlom a Facebookon
  • Nincsenek hozzászólások