Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

Hormonális hullámvasút: problémák a menstruáció körül (x)

Ajánlom a Facebookon

A nők életét évtizedeken át meghatározza és nincs előle menekvés. Ha nem vagyunk jól miatta, olyankor utáljuk, ám ha valamiért nem jön meg, máris rettegni kezdünk. A menstruációs ciklus során végbemenő hormonális változások számos problémát okozhatnak.

 premens_202210

 

Pokollá teheti a menstruáció előtti napokat a hormonális változás

A legtöbb nő megszenvedi a menstruációt megelőző napokat. Ebben az időszakban sokunknak fáj a fejünk, ingerlékenyek vagyunk, puffadhatunk, farkasétvágy gyötörhet – és még hosszan lehetne sorolni a kellemetlen panaszokat. A premenstruációs szindrómának (PMS) nevezett változatos tünetegyüttes hátterében elsősorban hormonális okok állnak: ilyenkor a menstruációs ciklust szabályozó tüszőhormon és a sárgatesthormon egyensúlya bomlik meg számos kellemetlenséget okozva, igencsak megnehezítve ezzel a mindennapokat. A panaszok jellemzően a menzeszt megelőző 7-10 napban jelentkeznek, majd a vérzés kezdete után nem sokkal elmúlnak. A PMS-nek több mint 150 féle tünete ismert, amelyek közül a leggyakoribbak a sírósság, az ingerlékenység, az idegesség, a puffadás, a hízás, a mellfeszülés, a farkasétvágy és a pattanásos bőr.

Életmódváltással mi magunk is sokat tehetünk a tünetek enyhítéséért: mozogjunk többet és figyeljünk oda a táplálkozásunkra is! Ne együnk például túl sok szénhidrátot, vagy ha hajlamosak vagyunk a vízvisszatartásra, akkor csökkentsük a sóbevitelt; a menstruáció előtt ne igyunk vörösbort és ne együnk csokoládét, mert ezek felerősíthetik a fejfájást.

Miért jön meg túl korán vagy miért késik a menzesz?

A premenstruális szindróma tünetei megnehezítik a mindennapjainkat és gyakran gyötrőnek érezzük ezeket, ám ha a menstruációnk túl hamar, vagy csak később jön meg akkor máris rettegni kezdünk. A nagykönyv szerint a menstruációs ciklus 28 napos, de az is teljesen normálisnak számít, ha 21, esetleg 35 naponként érkezik a havi vérzés. Baj akkor van, ha a ciklus hossza túl hosszúra nyúlik vagy ha nagyon lerövidül. A cikluszavart érdemes komolyan venni, mert fontos üzenet a testünktől, hiszen például gyulladást, cisztát, vagy egyéb betegséget is jelezhet. A női szervezet nagyon érzékeny műszer, ahol a hormonális egyensúly külső hatások miatt is kibillenhet. Olykor elég egy szerelmi csalódás, vagy tartósan fennálló stressz, amely kialakulhat akár a bezártságtól, a bizonytalanságtól, vagy egyéb feszült helyzettől, illetve egy drasztikusabb fogyókúra miatt ugyancsak rendetlenkedhet a ciklusunk.

 A cikluszavar okairól, kezeléséről itt olvashatsz! >>


Hormonmentes segítség a hormonális változásokra

A barátcserje kivonatát tartalmazó Premens tabletta nemcsak a kellemetlen PMS-tüneteket enyhítheti, de segítség lehet a cikluszavar kezelésében is. A barátcserje termésének hatóanyagai ugyanis pozitívan befolyásolják a női hormonális szabályozórendszer működését, csökkentve ezzel a fizikai és a lelki eredetű panaszokat is. Amíg a patikában recept nélkül kapható Premens tabletta előnyös hatását klinikai vizsgálatok is igazolták, addig a barátcserje-tartalmú étrendkiegészítőket a hatóságok nem javasolják terápiás célú használatra. A kívánt jótékony hatást a Premens kúraszerű, legalább 3 hónapon át tartó szedése során érhetjük el, de a terápia szükség esetén tovább is folytatható. 

Premens

Vény nélkül kapható, barátcserjekivonat-tartalmú gyógyszer


A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL 
OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, 
VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

 A PMS tüneteiről, a tünetek enyhítésének lehetőségeiről itt olvashatsz! >>

 


Forrás: Phytotec Hungária


A cikk megjelenését a Phytotec Hungária támogatta!

 

Ajánlott orvosok

általános nőgyógyász, szülész-nőgyógyász, meddőségi specialista

Budapest
szülész-nőgyógyász és endokrinológus főorvos
Budapest

szülész-nőgyógyász, lézerspecialista

Debrecen

Ha számodra is hasznos volt cikkünk, megköszönjük, ha értékeled!
Értékelés:
( 0 Rating )
Ajánlom a Facebookon
  • Nincsenek hozzászólások