Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

A terhesség hétről hétre oldal támogatója:

Terhesség hétről hétre támogatója a Tritonlife Szülészet

Szülészeti fájdalomcsillapítás: melyik a tuti módszer?

Visszatérő téma a szülésfelkészítő előadásokon, mégsem lehet eleget beszélni a szülészeti fájdalomcsillapításról. Milyen gyógyszeres és nem gyógyszeres fájdalomcsillapítási technikák vannak? Milyen tévhitek keringenek ezzel kapcsolatban? Mit jelent a spinál és az epidurál? Ezekről és további hasznos tudnivalókról kérdeztük dr. Vasvári Barbarát, a TritonLife Magánkórház Budapest orvosigazgatóját, aneszteziológiai részlegvezető főorvosát.

Olvass tovább >

Orvos válaszol - Baba mama

Orvos válaszol - Baba mama

Gyermeket tervezőknek, babára várva sok-sok kérdés felmerülhet bennünk, Nőkben. Rovatunkat várandósoknak és kismamáknak ajánljuk! Rovatunkat 2011. augusztus 10-től a Versys Clinics főorvosa, dr. Vereczkey Attila vette át.

Kérdezzen ön is!

„Számtalan külső és belső tényező befolyással van arra, hogyan vélekedik egy nő a saját szülésével kapcsolatban. A várandóssághoz és a szüléshez nemcsak az örömteli várakozás, hanem félelemmel és ambivalenciával átszőtt attitűd is kapcsolódhat. Mit tehetünk azért, hogy harmonikus szülésélményünk legyen? A felkészültség, a biztonságérzet, a társas támasz, a bátorító attitűd és kommunikáció, valamint az ellazulás és befelé figyelés képessége segíthet ebben a nagyon szenzitív időszakban” – mondja Kránicz Ágnes klinikai szakpszichológus, akivel mindegyik szempontot körüljárjuk cikkünkben.

Ajánlott nőgyógyászati rendelők

Cimkék:

A szoptatásnak köztudottan számos előnye van mind az anyák, mind az újszülöttek számára: elősegíti a csecsemő kognitív fejlődését, védi a fertőző és krónikus betegségekkel szemben. A szoptatott csecsemők körében alacsonyabb a hasmenés vagy tüdőgyulladás miatti halálozási arány. Mindemellett a szoptatás elősegítheti az anya egészségét és jólétét, csökkentheti a petefészekrák és az emlőrák kockázatát.

A csecsemő- és gyermekápoló szakemberek gyakorlatias tudással tudják ellátni a kismamákat, hiszen tanácsokat adnak az újszülött gondozásában. Mi történik a születés után, és milyen vizsgálatokat végeznek 48 óra alatt a kórházban? Hogyan támogatják a szoptatást? Miként segítenek a baba ellátásában? Hogyan segítik a fogások elsajátítását, amelyek begyakorlásával bátrabban térhetnek haza a családok? Tamásné Garay Máriát, a TritonLife Újszülött Osztályának részlegvezető főnővérét kérdeztük.

Magyarország legdinamikusabban fejlődő és ma már legnagyobb magánegészségügyi szolgáltató hálózata, a TritonLife csoport újabb jelentős lépést tett magán pácienseinek és vállalati ügyfeleinek még gyorsabb és még magasabb színvonalú kiszolgálása érdekében. Az elmúlt hetekben zárult tárgyalássorozat és stratégiai együttműködési megállapodás értelmében az Istenhegyi Magánklinika csatlakozott a TritonLife csoporthoz, és TritonLife Istenhegyi Magánklinika néven működik tovább, és nyújtja minőségi szolgáltatásait.

Az emelt szintű koraszülött intenzív centrumban megteremtett gondos körülmények ugyan sohasem lehetnek az édesanyák óvó-védő-tápláló méhének tökéletes másai, de megadhatják azokat a biztonságos, baba- és családbarát feltételeket, amik a PICik fejlődéséhez szükségesek. A felkészült, tapasztalt szakemberek odaadó munkája, a technikai újdonságok és a kiemelkedő betegbiztonság mind-mind hívószavai a TritonLife PIC II-es centrumának, amelyről dr. Kocsis István osztályvezető főorvossal beszélgettünk.

Egyre nagyobb igény mutatkozik arra, hogy a nők különböző lehetőségek, természetesebb, alternatívabb körülmények közül választhassanak, miközben mégis a kórház nyújtotta biztonságban hozzák világra gyermekeiket. Dr. Ádám Zsolt, a TritonLife Róbert Magánkórház szülész-nőgyógyász főorvosa szerint a kulcs a „jól jelen lenni” megtanulásában rejlik, miközben a szülőszoba az otthonosság érzését, légkörét teremti meg a vajúdó nők számára.

A szülések 80%-ánál előfordul valamilyen szintű gátsérülés. Ezek nagy része szerencsére felületes, csak a bőrt érinti. A gyakran tabusított székletinkontinenciának, azaz a széklettartás nehézségének vagy képtelenségének is ez a leggyakoribb kiváltó oka. A nem kevés tévhittel és szorongással átszőtt témáról tehát sosem lehet eleget beszélni. Miért fontos a korai felismerés, és hogy szakemberhez forduljunk? Milyen megoldások vannak, és mire kell figyelni műtéten innen és túl? Dr. Willner-Haring Péter, a TritonLife sebészeti részlegvezető főorvosa válaszol, aki a TritonLife Kismedence Központ csapatával egyedülálló munkát végez, többek között a gátrekonstrukció terén is.