Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

20 téma, amiről inkább nem beszélünk

Ajánlom a Facebookon

Egy nemrégiben megjelent felmérés szerint a fizetés, a testsúly és a meddőség az a három téma, amit a legtöbb ember tabunak tekint a mindennapi személyes érintkezések kapcsán. Pedig vannak közöttük olyan témák is, melyekről igenis beszélni kellene.

Szerző: Dr. Simonfalvi Ildikó, radiológus, szakújságíró

Szerző: Dr. Simonfalvi Ildikó | radiológus, egészségügyi-újságíró

 Témák, melyekről inkább nem beszélünk

 

Így talán kevesebb nő érezné azt, hogy egyedül van problémájával, és sok nőnek segítene az is, ha nem lenne többé tabutéma a vetélés, a meddőség, a különböző szenvedélybetegségek vagy a mentális problémák.

Már a vetélés kifejezés is megbélyegzi az anyát

Ezt a felmérést is a britek készítették, melyben 2000 felnőttől kérdezték meg, mely beszédtémákat tartanak elfogadhatatlannak felhozni, amikor ismerőssel találkoznak, beszélgetnek. A felmérés készítői kíváncsiak voltak, hogy a megkérdezettek szívesen beszélgetnek-e ismerőseinkkel érzelmeikről, vallásukról vagy például az olyan egészségi problémákról, mint a meddőség vagy a vetélés.

A megkérdezettek 18 százaléka tartotta kényes témának a vetélés és a meddőség kérdését, valamivel kevesebben, mint például az anyagi helyzet firtatását, melyet 25 százalékuk sorolt a tabutémák közé. De nem szívesen beszélget a többség a gyógyszerekről és kábítószerekről, a szexuális vonatkozású dolgokról és a gyermeknevelési módszerekről sem. A legtöbben azt mondták, hogy ezektől a témákról szorongóvá és idegessé válnak.

A felmérés kapcsán a pszichológus azonban azt mondja, hogy ezeknek a témáknak az agyonhallgatása rövid távon talán megfelelő, sőt optimális stratégiának tűnhet, a problémákkal való megküzdés szempontjából azonban ez a stratégia inkább káros. A helyzettel való meg birkózásnak klasszikus módja az, hogy igyekszünk ezeket a helyzeteket elkerülni. A problémát azonban az okozza, hogy nem tudunk menekülni saját gondolataink elől, a tabutémákkal kapcsolatos gondolatok újra és újra a fejünkbe tolulnak és például alvás zavarokat okozhatnak, ha nem találunk rájuk megoldást. Bár érthetőnek tűnik, hogy a könnyebb utat választjuk, de ez csak rövid távon odázza el a problémát. de megoldást semmi esetre sem jelent.

A pszichológus példaként említi, hogy sokan azért nem szeretnek beszélni a fizetésükről, mert attól félnek, hogy a fizetésük nagysága alapján ítéli meg (vagy el) környezetük a képességeiket.

Pedig beszélni kell arról, amiről beszélni kell!

A vetélés, a meddőség, az endometriózis, a szülés utáni depresszió mind-mind olyan téma, amiről nem szívesen beszélünk. Pedig nagyon is kellene, mert már az is sokat segíthetne az érintetteknek, ha tudnák: nincsenek egyedül, sokan küzdenek ugyanazzal a problémával, amivel ők.

 

A teljes cikket az anyasapas.hu-n olvashatjátok ide kattintva!

 

Forrás: Anyás-Apás

Írta: dr. Simonfalvi Ildikó radiológus főorvos

szules utani depresszio cover 1400x400

Szülés utáni depresszióról - amit minden szülőnek tudnia kell! >>

Hírlevél feliratkozás - Intima

Ha érdekelnek a legfrissebb híreink, tanácsaink
és nem szeretnél lemaradni a szakértők, szakorvosok által írt cikkeinkről
iratkozz fel terhességi hírlevelünkre:

 


Intima.hu logo

Ezek a tartalmak is érdekelhetnek:

 

Betegtájékoztatók nőknek, szakorvosoktól

Itt megtalálod a nőket leggyakrabban érintő betegségekkel, állapotokkal kapcsolatos kérdésekre a szakorvosi válaszokat, érthetően.
Tünetektől a kivizsgálási és kezelési lehetőségekig, minden egy helyen!
Image

 

Ajánlott orvosok

centrumvezető főorvos, meddőségi specialista szülész-nőgyógyász szakorvos

Budapest

szülész-nőgyógyász, meddőségi specialista

Budapest

diabetológus, szülész-nőgyógyász, ultrahangos szakorvos

Budapest

Ha számodra is hasznos volt cikkünk, megköszönjük, ha értékeled!
Értékelés:
( 0 Rating )
Ajánlom a Facebookon
  • Nincsenek hozzászólások