Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

Miről kérdezzük a nőgyógyászt?

Ajánlom a Facebookon

Magyarországon az európai viszonylathoz képest a mai napig rendkívül magas az abortuszok születésszámra vetített aránya: 2015-ben 100 élveszületésre 34 terhesség-megszakítás jutott. Megdöbbentő és elgondolkodtató arány ez, amelyen a szakemberek szerint kellő felelősségtudattal és következetességgel, valamint kellő együttműködéssel az orvos-páciens között - sokat lehet javítani. 

Meztelen is fesztelen, avagy hogy álljunk ki magunkért a rendelőben?

Egy kiegyensúlyozott, tartós párkapcsolatban elengedhetetlen, hogy a felek minden helyzetben komfortosan érezzék magukat, beleértve a szexuális együttlétet is. Utóbbit nagyban befolyásolja a megfelelő fogamzásgátló módszer használata. Ennek felelősségét ugyan sok esetben a párok őszintén átbeszélve, közösen viselik, ám a végső szót legtöbbször - érthető okokból - a nő mondja ki.

Ahhoz pedig, hogy egy nő felkészülten lépjen be a nőgyógyászati rendelőbe, érdemes átgondolnia, mi mindenről szükséges beszélgetnie kezelőorvosával, hogy a leginkább személyre szabott módszer mellett döntsön. Ebben fontos feladata van a nőgyógyászoknak, akik megfelelő információkkal látják el páciensüket, hogy aztán vele közösen a legjobb megoldást válasszák.

Tabuk nélkül a rendelőben is

Sokan tanácstalanok, miről is kérdezzék nőgyógyászukat, ha a rendszeres szűrővizsgálatokon túl a fogamzásgátlási módszer kiválasztása, vagy annak megváltoztatása céljából látogatnak el hozzá. A konzultáció célja, hogy alapos mérlegelés után mindenki olyan fogamzásgátlót válasszon, amely elvárásaihoz, életmódjához leginkább igazodik.

 fogamzasgatlasi kisokos noknek intima

A fogamzásgátló módszer választásánál az alábbi szempontokat kell átgondoljuk nekünk nőknek, és kikérni az orvos véleményét:

  • életkorunk
  • párkapcsolatunk: tartós vagy alkalmi kapcsolataink vannak inkább
  • életmódunk, káros szenvedélyeink: dohányzás, drog-alkoholfogyasztás, sport, gondolkodásunk, habitusunk, stb.
  • gyermekvállalási céljaink: előre láthatóan mikor szeretnénk kisbabát vállalni - ha még szeretnénk
  • meglévő betegségeink, esetleges hajlamaink, családban előforduló betegségek, stb.
  • milyen előnyei és hátrányai vannak adott fogamzásgátlási módszernek

Nem vagyunk egyformák, ezért nagyon sok eltérő igény határozza meg, hogy adott nőnek (párnak), melyik fogamzásgátló módszer a legalkalmasabb. Ám szerencsére igen széles a fogamzásgátló módszerek palettája a fogamzásgátló tablettától, a hüvelygyűrűn és a spirálokon át egészen a tapaszig. A fenti kérdésekre adott válaszok segítenek a fogamzásgátló módszer helyes megválasztásában.

S ha még mindig vannak bennünk kérdések a fogamzásgátló módszerekkel kapcsolatban, ebben a cikkünkben bővebben olvashattok a különböző fogamzásgátló módszerekről.

Intima.hu logo

Kapcsolódó cikkek:

Fogamzásgátlás 1. rész

Fogamzásgátlás 2. rész

Fogamzásgátló tabletta

Hírlevél feliratkozás - Intima

Ha érdekelnek a legfrissebb híreink, tanácsaink a fogamzásgátlással kapcsolatban
és nem szeretnél lemaradni a szakértők, szakorvosok által írt cikkeinkről
iratkozz fel a FOGAMZÁSGÁTLÁS- hírlevelünkre:

 

 

Ajánlott orvosok

általános nőgyógyász, szülész-nőgyógyász, meddőségi specialista

Budapest
szülész-nőgyógyász és endokrinológus főorvos
Budapest

szülész-nőgyógyász, lézerspecialista

Debrecen

Ha számodra is hasznos volt cikkünk, megköszönjük, ha értékeled!
Értékelés:
( 0 Rating )
Ajánlom a Facebookon
  • Tisztelt Doktor Úr, Hölgy!
    Én egy 62 éves nő vagyok, 8 éve mellrákkal kezeltek, sugár kezelést kaptam és 5 évig hormongyógyszert. 4 éve kétoldali csípőprotézist kaptam. Egy pár hónapja azt vettem észre, hogy feszül a hüvelyem, és ha ülök, érzékeny. Pár napja meg mintha valami kiakarna jönni a hüvelyemből. 7 éve nem élek szexuális életet. Mi lehet a baj, húgyhólyag, sérv, vagy méhszáj? Sajna nagyon félek elmenni orvoshoz, nem szeretnék egy újabb műtétet. Előre is köszönöm a válaszát.

  • Tisztelt Szijj Miklósné,
    kérjük kérdésével forduljon az orvos válaszol rovatban szakorvosainkhoz, illetve egyúttal javasolnánk, hogy problémájával keresse fel nőgyógyászát, mivel látatlanban nem lehet sem diagnosztizálni, sem - szükség esetén - kezelni problémáját.
    http://www.intima.hu/orvos-valaszol
    Üdvözlettel: Intima.hu