Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

Pozitív HPV-teszt? Megkönnyítheti a várakozást a Colpofix

Ajánlom a Facebookon

Nagyon izgulunk, nehogy pozitív legyen a HPV-tesztünk eredménye, ám ha mégis az lesz, mi is sokat tehetünk az egészségünkért. Amíg a citológiai szűrésre várunk, segítséget jelenthet a patikában kapható Colpofix gélspray rendszeres használata.

 Colpofix banner 360x315 202210


Amit a HPV-ről tudni kell

A HPV (humán papillomavírus) nem egyetlen kórokozó, hanem vírusok nagyobb családja, amelybe több mint 200 féle vírus is tartozhat. A jellemzően a bőrön és a nyálkahártyákon megtelepedő HP-vírusok lehetnek alacsony, illetve magasabb kockázatúak, a legtöbbjük semmilyen észlelhető változást nem okoz a szervezetben. A magasabb kockázatú vírusok rosszindulatú daganatok képződését idézhetik elő, ezek a felelősek a méhnyakrák kialakulásáért is. A pozitív HPV-lelet azonban önmagában még nem egyértelmű rákdiagnózis. Inkább egy figyelmeztetés, amely arra utal, hogy megnőtt a méhnyakrák kialakulásának kockázata. A pozitív eredmény után rendszeresen kell citológiai szűrésre járni, hiszen ezzel biztosítható, hogy a fertőzést vagy a rákmegelőző állapotot korai stádiumban kezelni lehessen.


Ha pozitív lett a teszt, mi fog történni?

Egyáltalán nem biztos, hogy a HPV-fertőzés mindenképpen méhnyakrákkal végződik. Sok esetben a rákövetkező két évben az immunrendszer legyőzi a kórt, és a vírus kiürül a szervezetből. Onnantól azonban, hogy valakinek pozitív lett a lelete, már nem elég az évenkénti citológiai szűrés, azt sokkal sűrűbben meg kell ismételni. A jó hír az, hogy ma már számos olyan lehetőség létezik, amely segíti a HPV-fertőzés leküzdését. A méhnyakrákot megelőző állapot pedig szinte mindig gyógyítható.


Tegyünk mi is az egészségünkért

Pozitív HPV-diagnózis után három hónappal a citológiai vizsgálatot meg kell ismételni. Akármilyen nehéz is, próbáljunk meg ebben az időszakban kiegyensúlyozottan és egészségesen élni, hiszen az immunrendszerünk maga is dolgozik azon, hogy a vírus kitisztuljon a szervezetből, és ehhez érdemes minden támogatást megadnunk. Ha lehet, minél kevesebbet stresszeljünk, ami nehéz feladat, hiszen a két citológiai vizsgálat között a várakozás félelemmel, szorongással tölthet el bennünket. Ennek ellenére meg kell tanulnunk lazítani és elengedni ezeket a félelmeket.

colpofix gelspraydoboz

Patikában kapható gyógyászati segédeszköz


Így segíthet a Colpofix

A várakozás időszakát megkönnyítheti a Colpofix hüvelyi gélspray használata, amely segíthet megelőzni és kezelni a HPV okozta méhnyaki elváltozásokat. A Colpofix hüvelyi gélspray a méhnyak hüvelyi részében található, úgynevezett transzformációs zóna élettani körülményeinek szabályozásával biztosítja a megfelelő szöveti hidratációt, ezzel elősegíti a hámképződést és a méhnyakon lévő elváltozások gyógyulását. PH-szabályozó és prebiotikus hatásának köszönhetően helyreállítja és fenntartja a hüvelyflóra egészségét. A Colpofix hatásosságát klinikai vizsgálat eredményei támasztják alá. Alkalmazását 3 hónapon át javasolt folytatni, havi húsz alkalommal.

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, 
VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!


Gyakori kérdések, szakértői válaszok - érthetően a HPV-ről >>


Források: Phytotec Hungária
 


A cikk megjelenését a Phytotec Hungária támogatta!

 

Ajánlott orvosok

általános nőgyógyász, szülész-nőgyógyász, meddőségi specialista

Budapest
szülész-nőgyógyász és endokrinológus főorvos
Budapest

szülész-nőgyógyász, lézerspecialista

Debrecen

Ha számodra is hasznos volt cikkünk, megköszönjük, ha értékeled!
Értékelés:
( 4 Ratings )
Ajánlom a Facebookon
  • Nincsenek hozzászólások