Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

Szorongás helyett: ezt tegyük pozitív HPV-lelet esetén (x)

Ajánlom a Facebookon

Komoly kétségbeesést okozhat, ha pozitív HPV-teszt esetén az orvos visszarendel ismétlődő citológiai vizsgálatra. A legtöbb nő ilyenkor hónapokon át szorongva várja a következő teszt eredményét, holott a stressz semmiképpen nem tesz jót az egészségnek. Helyette próbáljuk meg támogatni a szervezetünk hatékony működését, ehhez nyújthat segítséget a hüvelyben alkalmazható Colpofix gélspray.

 Colpofix banner 360x315 202210


Mi a HPV?

A HPV (humán papillomavírus) nem egyetlen kórokozó, hanem vírusok egész családja, amely a bőrön és a nyálkahártyákon tud sejtburjánzást okozni. Akár több mint 200 vírus is tartozhat ebbe a víruscsaládba, amelyek között van alacsony és magasabb kockázatú egyaránt. A legtöbb alacsony kockázatú típus nem vezet betegséghez. Vannak olyan, szintén alacsonyabb kockázatú HP-vírusok is, amelyek jóindulatú tumorok növekedését okozhatják. A magasabb kockázatú HPV-knek különböző rosszindulatú daganatok kialakulásában van szerepük – a méhnyakrákért is a legtöbb esetben ezek tehetők felelőssé.


Ijesztőnek tűnhet a pozitív HPV-lelet

A pozitív HPV-lelet azt jelenti, hogy a méhnyakrák kialakulásának kockázata nagyobb, mint azoknál, akikben a HPV nincs jelen. Ezért pozitív HPV-teszt esetén gyakoribb citológiai nyomon követésre lesz szükség, hogy a fertőzést és az esetleg kialakult rákmegelőző állapotot már korai stádiumban kezelni lehessen. Egyáltalán nem biztos, hogy egy HPV-fertőzés mindenképpen méhnyakrákkal végződik. Az is gyakran előfordul, hogy két év leforgása alatt az immunrendszer le tudja győzni a fertőzést, és a vírus kiürül a szervezetből. Ám amennyiben pozitív lett a lelet, a citológiai vizsgálatokra nem évente, hanem félévenként lesz szükség, hogy az orvos szemmel tudja tartani a folyamatot.


Támogassuk a szervezetünket

A fertőzés nyomon követése a megfelelő gyógymód kiválasztását is segíti. Ma már a rendelkezésünkre állnak olyan helyileg ható készítmények, amelyek segíthetnek a HPV-fertőzés leküzdésében, ráadásul a méhnyakrák-megelőző állapot is szinte minden esetben gyógyítható a citológiai vizsgálatot követően. Érthető módon a legtöbb nő ilyenkor rettegve várja a következő HPV-szűrés eredményét, és közben folyamatosan szorong. Pedig a stressz nem tesz jót az egészségünknek – akármilyen nehéz is, próbáljunk meg ebben az időszakban egészségesen élni. Támogassuk a szervezetünket egészséges ételekkel és vitaminokkal.

colpofix gelspraydoboz

Patikában kapható gyógyászati segédeszköz


Segíthet a Colpofix

A várakozást megkönnyítheti a Colpofix hüvelyi gélspray is, amely segíthet kezelni és megelőzni a HPV okozta méhnyaki elváltozásokat. A Colpofix hüvelyi gélspray a méhnyak hüvelyi részében található, úgynevezett transzformációs zóna élettani körülményeinek szabályozásával biztosítja a megfelelő szöveti hidratációt, ezzel elősegíti a hámképződést és a méhnyakon lévő elváltozások gyógyulását. PH-szabályozó és prebiotikus hatásának köszönhetően pedig helyreállítja és fenntartja a hüvelyflóra egészségét. A Colpofix hatásosságát egy 999 páciens bevonásával folytatott klinikai vizsgálat eredményei támasztják alá. A Colpofixet a megfelelő terápiás hatás elérése érdekében használjuk három hónapon át, havi húsz alkalommal.

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, 
VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!


Gyakori kérdések, szakértői válaszok - érthetően a HPV-ről >>


Források: Phytotec Hungária
 


A cikk megjelenését a Phytotec Hungária támogatta!

 

Ajánlott orvosok

általános nőgyógyász, szülész-nőgyógyász, meddőségi specialista

Budapest
szülész-nőgyógyász és endokrinológus főorvos
Budapest

szülész-nőgyógyász, lézerspecialista

Debrecen

Ha számodra is hasznos volt cikkünk, megköszönjük, ha értékeled!
Értékelés:
( 2 Ratings )
Ajánlom a Facebookon
  • Nincsenek hozzászólások