Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

Befolyásolható e a klimax hossza vagy kezdete? (x)

Ajánlom a Facebookon

Manapság sokakat foglalkoztat, hogy minél fiatalabbnak, vagy legalábbis fiatalosabbnak tudják mutatni magukat. Való igaz, a külső megjelenésünkért mi magunk vagyunk a felelősek, de vajon tehetünk-e bármit is a „belső öregedésünk” ellen?

remifemin tabletta

 

Versenyfutás az idővel?

Egy nőnek különösen fontos odafigyelnie arra, hogy lehetőleg mindig a legjobb formáját mutassa. Hogy csak egyetlen példát hozzunk, az álláskereséskor sajnos keserű tapasztalatok igazolják, hogy minden letagadható év nyomhat valamennyit a latban. Nem csak divathóbort tehát, hogy sokan még a drága kozmetikai műtéteket is bevállalják (ha bírja a pénztárcájuk), csak hogy eltüntessék testükről vagy arcukról az öregedés könyörtelen jeleit.

Ám ezzel a módszerrel legfeljebb az idő külső nyomai ellen harcolhatunk, a szervezet belső „öregedése” aligha állítható meg. A 40-es életévek vége felé általában minden nőnél elkezdődik az a hormonális változás, amelyet klimaxnak, avagy változókornak nevezünk. Több éven át tartó folyamatról van szó. Eleinte csak kimaradozik, később végleg elmarad a menstruáció, mivel a petefészkek egyre kevesebb női hormont termelnek, egy idő múlva pedig végképp leáll a működésük. Mindezzel véget ér a nők fogamzóképes életszakasza.  

Sokakat elkeserít ez a tudat, és éppen emiatt a klimaxot hajlamosak tragédiaként megélni, és mintegy a nőiességük elveszítéseként felfogni azt. Pedig ez butaság, hiszen a fogamzóképes kor vége után még csaknem ugyanannyi év áll előttünk, mint amennyi addig eltelt. Érdemes tehát új terveket, új célokat találni, hogy az elkövetkező évtizedekben is képesek legyünk élvezni az életet.

Változókor, klimax, menopauza - Intima.hu

A változókor tüneteiről, kezeléséről itt olvashatsz bővebben >>

Nehéz időszak a klimax!

Ugyanakkor a klimaxos időszak évei megterhelőek lehetnek, hiszen a hormonális átalakulással számos testi és lelki kellemetlenség is gyakran együtt jár. Jellemzőek ilyenkor a hőhullámok, a fokozott izzadás, a fáradékonyság, a feledékenység, az alvászavarok vagy a hangulatingadozások, hogy csak a leggyakoribb panaszokat soroljuk.

Nem csoda hát, ha sokan szívesen megakadályoznák, vagy legalábbis késleltetnék a klimaxukat. Mivel a tüneteket hormonhiány okozza, észszerű „megoldásnak” tűnhetne a hiányzó hormonok mesterséges visszapótlása, azonban ez korántsem ennyire egyszerű. A hormonkezeléseknek ugyanis számos kockázata ismert. Nem ajánlott a hormonpótlás például olyan esetekben, ha az illető nőnél, vagy csak a családjában előfordult már korábban mellrák vagy trombózis, mivel az ilyen terápia növelheti ezen betegségek kialakulásának kockázatát. Emellett manapság egyre többen eleve biztonságosabbnak gondolják, ha inkább egyáltalán nem szednek hormonokat. 


Kinél mikor kezdődik a klimax?

A változókor kezdetét nehéz megjósolni, mivel ez egyénenként eltérő lehet. Ha valamilyen okból még fogamzóképes korban el kell távolítani a petefészkeket, akkor életkortól függetlenül azonnal „beköszönt” a klimax, hiszen megszűnik a szervezetben a nőihormon-termelődés. Egyéb esetekben viszont jellemzően a negyvenes életévek közepétől-felétől kezdődően jelennek meg a változókorra utaló első tünetek.

Hogy pontosan hány éves korunkban lépünk be a változókorba, az számos, rajtunk kívül álló tényezőtől függ. Számít például, hogy hány évesen kezdett valaki menstruálni, hányszor volt várandós, de még az sem mindegy, hogy a világ melyik táján él, illetve milyen népcsoporthoz tartozik. Ha tudjuk, hogy az anyukánk hány évesen kezdett klimaxolni, illetve nála mennyi ideig tartott ez az időszak, abból valamelyest következtethetünk arra, hogy mi magunk mire számíthatunk – viszont semmiképp se tekintsük százszázalékos „jóslatnak” ezt az információt sem.

Sok értelme amúgy sincs az efféle latolgatásnak, hiszen valójában egy természetes folyamatról van szó, ami előbb-utóbb minden nő életében bekövetkezik. És míg nagyanyáinknak még nem volt más választásuk, mint összeszorított foggal tűrni, és kivárni, hogy a klimaxos panaszaik végre megszűnjenek, addig nekünk, 21. századi modern nőknek már számos lehetőségünk van a tünetek enyhítésére. 


Hogyan enyhíthetjük a változókori panaszokat?

Ha a változókor okozta panaszok annyira súlyosak, hogy a mindennapi életet és a munkavégzést is ellehetetlenítik, ilyen esetekben az orvos mérlegelheti, hogy mégiscsak hormonkezelést írjon elő. Ám legtöbbször az életmódváltás (rendszeres testmozgás, kiegyensúlyozott étrend), illetve néhány hasznos gyógynövény is segítséget nyújthat.

 

Remifemin Plus - Intima.hu

Vény nélkül kapható gyógyszer
Fotó: Phytotec Hungária Bt.


Hormonmentes segítség a természet patikájából

A Remifemin Plus tabletta két gyógynövény kombinációját tartalmazó növényi gyógyszer. A benne található Cimicifuga (magyarul poloskavész) elsősorban a változókor okozta testi tüneteket csillapítja, másik komponense, az orbáncfű pedig a lelki nehézségeken segít átlendülni.

A Cimicifugát az észak-amerikai indiánok már régen is használták „női bajok” ellen. A Remifemin Plus tabletta a Cimicifuga olyan speciális kivonatát tartalmazza, amellyel többféle klinikai vizsgálatot is végeztek, így immár tudományosan is bizonyított, hogy hatásosan és biztonságosan képes csillapítani a hőhullámokat vagy a fokozott izzadást a változókori panaszoktól szenvedő nőknél.

Az orbáncfű ugyancsak évszázadok óta ismert hasznos növény, és mára klinikai vizsgálatokkal is igazolták, hogy az emberi szervezetben egyfajta természetes antidepresszánsként működik. Ennek köszönhetően képes enyhíteni a változókori hangulatzavarokat, miközben még az alvásra is jó hatással van.

A patikákban recept nélkül kapható Remifemin Plus a klimaxos tünetek ellen hatásosan és biztonsággal alkalmazható hormonmentes készítmény.

 


A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL
OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT,
VAGY KÉRDEZZE
MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

 

 Forrás: Phytotec Hungária


A cikk megjelenését a Phytotec Hungária támogatta!

 

Betegtájékoztatók nőknek, szakorvosoktól

Itt megtalálod a nőket leggyakrabban érintő betegségekkel, állapotokkal kapcsolatos kérdésekre a szakorvosi válaszokat, érthetően.
Tünetektől a kivizsgálási és kezelési lehetőségekig, minden egy helyen!
Image

Ha számodra is hasznos volt cikkünk, megköszönjük, ha értékeled!
Értékelés:
( 0 Rating )
Ajánlom a Facebookon
  • Nincsenek hozzászólások