Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

Védd ki az antibiotikum-rezisztenciát! Használd ezt a hagyományos növényi gyógyszert hólyaghurutra (x)

Ajánlom a Facebookon

Egyre elfogadottabb, hogy a hólyaghurut kezelésekor egyéb alternatívákat is érdemes kipróbálnunk, mielőtt antibiotikumhoz nyúlnánk, leginkább azért, mert immár világszerte gondot okoz az antibiotikum-rezisztencia. A tapasztalatok bizonyítják, hogy sok esetben eredményes a gyógynövény-tartalmú gyógyszer is, különösen, ha időben cselekszel!

urzinol 2021 04

 

Ha felfáztál már valaha, azaz volt alkalmad megtapasztalni a hólyaghurut kellemetlen tüneteit, nagy valószínűséggel neked is írtak már fel antibiotikumot a bajodra. Nem véletlenül: a kissé megtévesztően hangzó „felfázás” valójában baktériumfertőzést takar, amit valóban hatékonyan lehet antibiotikumokkal gyógyítani. Ennek azonban lehetnek nem kívánatos következményei is, illetve az antibiotikumok túlzott vagy nem helyes használata rezisztens, úgynevezett „szuperbaktériumok” kifejlődését segítheti elő.

Tudtad? Nem a hidegtől fázol fel!

A hólyaghurutot, avagy felfázást nem a hideg, hanem baktériumfertőzés okozza. Persze a hidegnek is lehet köze a kialakulásához, hiszen egy lehűlt testrészben lelassul a vérkeringés, ami gyengíti az adott terület kórokozókkal szembeni védekezőképességét. 

A húgyúti panaszokat okozó baktériumok rendszerint kívülről sodródnak a húgycsőnyílás közelébe, majd a húgycsőbe, és ha feljutnak a húgyhólyagig, ott megtapadva szaporodásnak indulnak. Így viszonylag rövid idő alatt gyulladás, azaz hólyaghurut alakul ki.

A fertőzést leggyakrabban a test saját baktériumai okozzák. Számos esetben az egészséges bélflóra részét képező E.coli baktérium a bűnös, amely viszonylag könnyen kerülhet a húgycsőnyílás közelébe, főképp nők esetében, köszönhetően a gáttájék meglehetősen „zsúfolt” anatómiájának. Olykor már a szexuális aktus is kockázatot jelenthet, hiszen az intim területen folyó aktív tevékenykedés során a nemkívánatos baktériumok bármikor belesodródhatnak a húgycsőbe, és a szomszédos hüvelyben a pénisz mozgása ráadásul szinte tolja is felfelé a kórokozókat.

A nők eleve fogékonyabbak a hólyaghurutra, hiszen a női húgycső rövidebb a férfiakénál, ezért a kórokozónak rövidebb utat kell megtennie a húgyhólyagig. De természetesen férfiaknál is előfordulhat ez a betegség.

 

Hirtelen fellángoló tünetek

Ha a baktériumok eljutnak a húgyhólyagba, az ideális körülményeket nyújtó langymeleg vizeletben a kórokozó-csíraszám akár félóránként megduplázódhat. Emiatt a hólyaghurut tünetei egészen hirtelen alakulnak ki, intenzitásuk pedig viszonylag gyorsan fokozódhat. Eleinte gyakrabban kell pisilned, esetleg a vizeleted is furcsa szagúvá válik, majd idővel a vizeletürítést csípő, égő érzés kíséri, valamint alhasi görcsöket is tapasztalhatsz. Tipikus tünet még, hogy az ember úgy érzi, nagyon kell pisilnie, ám hiába várja a megkönnyebbülést: ugyanazzal a sürgető érzéssel jön ki a WC-ből, mint amivel bement.

Világméretű probléma: az antibiotikum-rezisztencia

Az antibiotikumokkal azért is kell óvatosan, illetve helyesen bánni, mert egyre többször jelennek meg a jelenleg ismert gyógyszerekkel szemben ellenálló, azaz rezisztens „szuperbaktériumok”. Sajnos ezeknek a száma sokkal gyorsabban nő, mint az ellenük kifejlesztett, új és hatékony antibiotikumok száma, ami azt jelenti, hogy sok mutálódott baktérium ellen nincs hatékony védekezés. Egy tanulmányban arra a következtetésre jutottak, hogy a jelenlegi tendencia mellett 2050-re a bakteriális fertőzés lesz a vezető halálok, megelőzve a daganatos betegségeket. Ezért nagyon fontos, hogy csak orvosi utasításra szedjünk antibiotikumot, valamint hogy betartsuk a terápiára vonatkozó valamennyi utasítást. Nem egyszer előfordul ugyanis, hogy a beteg csak a tünetmentesség elérésig hajlandó szedni a számára felírt antibiotikumot, holott a szervezetben még jelen lehetnek kórokozók, amelyek az alkalmi „tűzszünetet” kihasználva módosítják a szerkezetüket, vagyis mutálódnak. A páciens tünetei ettől természetesen újra fellángolnak, ám ekkor már késő folytatni a félbehagyott gyógyszerszedést. Az újjászületett kórokozók ugyanis immár rezisztenssé váltak az aktuális antibiotikum hatóanyagával szemben. Ha szerencsénk van, egy másik fajta gyógyszerrel még legyőzhetjük a mutáns baktériumot, de az is megtörténhet, hogy nem, mivel a fegyelmezetlen antibiotikum-szedéssel új „szuperbaktérium” jött létre, ami ellen nincs orvosság...

 

Tudtad?

Számos gyógynövény termel baktériumellenes hatású anyagot, hogy megvédje magát a különböző fertőzésektől. Ezeket az anyagokat a gyógyászat is gyakran hasznosítja, például antimikróbás hatású olajok formájában. A húgyúti fertőzések kezelésében sikerrel alkalmazzák a vesén át kiürülő antibakteriális anyagokat tartalmazó növényeket, ezek egyike a medveszőlőlevél.

A hólyaghurutot gyógynövénnyel is legyőzheted!

Az antibiotikumok ismert mellékhatásait, valamint az antibiotikum-rezisztenciát elkerülendő egyre gyakrabban javasolják, hogy a kezdeti felfázásos tüneteket próbáljuk meg antibiotikum-mentesen kezelni. Már csak azért is, mert az egyébként egészséges szervezet immunrendszere önállóan is képes lehet a baktériumfertőzést legyőzni. Nem árt azonban némi segítség: a fertőzés korai stádiumában, a legelső tünetek megjelenésekor érdemes megkezdeni a terápiát, például Urzinol tablettával, így sikerrel megszabadulhatunk a hólyaghuruttól. Az Urzinol tabletta hagyományos növényi gyógyszer, amely a medveszőlőlevél kivonatát magas koncentrációban tartalmazza. Ezt a gyógynövényt a népi gyógyászatban már évszázadok óta használják húgyúti fertőzésekre, és napjainkra a medveszőlőlevél hatóanyagának antibakteriális hatása immár tudományosan is bizonyított.  Kimutatták ugyanis, hogy a medveszőlő 74 féle, húgyúti fertőzést kiváltó kórokozóval, köztük a fertőzések 80 százalékáért felelős E.coli baktériummal szemben is hatásos. Igazolódott továbbá, hogy ellentétben a szintetikus antibiotikumot tartalmazó gyógyszerekkel, a gyógynövény hatóanyagával „megtámadott” baktériumok nem kezdtek el mutálódni, tehát a medveszőlőlevéllel szemben nem alakul ki az antibiotikum-rezisztencia. És míg a medveszőlőlevélből készült tea irritálhatja az emésztőrendszert, az Urzinol tabletta szedésével ez a kellemetlen mellékhatás is kiiktatható. 

A medveszőlőlevél-kivonatot tartalmazó Urzinol tabletta vény nélkül kapható a gyógyszertárban. Ha a hólyaghurut kezdeti tüneteit észlelve azonnal elkezded szedni ezt a hagyományos növényi gyógyszert, jó eséllyel küzdheted le a betegséget, és így remélhetőleg elkerülheted az antibiotikumos kezelést.

Urzinol medveszőlőlevél-kivonat tartalmú hagyományos növényi gyógyszer

Medveszőlőlevélkivonat-tartalmú hagyományos növényi gyógyszer

 


HAGYOMÁNYOS NÖVÉNYI GYÓGYSZER. A JAVALLATOKRA VALÓ ALKALMAZÁSA A RÉGÓTA FENNÁLLÓ HASZNÁLATON ALAPUL. A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!


A felfázás, hólyaghurut okairól, kezeléséről itt olvashatsz! >> 

Forrás: Phytotec Hungária

A cikk megjelenését a Phytotec Hungária támogatta!

 

Ajánlott orvosok

urológus

Budapest

andrológus szakorvos

Budapest
andrológus, urológus szakorvos
Budapest

Ha számodra is hasznos volt cikkünk, megköszönjük, ha értékeled!
Értékelés:
( 3 Ratings )
Ajánlom a Facebookon
  • Nincsenek hozzászólások