Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

Hüvelyszárazság fiatal korban? Így ismerd fel, és ezt tedd ellene (x)

Ajánlom a Facebookon

Közismert, hogy a kielégítő együttléthez elengedhetetlen a megfelelő előjáték, máskülönben a dolgok nem feltétlenül működnek majd „olajozottan”. Ha minden gyengédség és izgatás ellenére a szerelmes perceiteket mégis fájdalom árnyékolja be, akkor gyanakodj a hüvelyszárazságra! Pánikra szerencsére semmi ok, a segítség ugyanis közelebb van, mint gondolnád!

 Cikatridina 


Tévhit, hogy csak idősebb nőknél fordul elő hüvelyszárazság!

Köztudott, hogy a klimaxos vagy idősebb nőknél gyakran okoz gondot a hüvely nem megfelelő nedvesedése. A jelenség hátterében hormonális okok húzódnak, elvégre bizonyos életkor fölött megfogyatkozik, sőt idővel meg is szűnik a női hormonok termelődése a szervezetben. Csakhogy hormonszint-csökkenés nemcsak az idősebbeknél, hanem átmenetileg bármely életkorban előfordulhat, így akár egészen fiatal lányoknál is. Lássuk a leggyakoribb eseteket!


 

Fogamzásgátlók szedése

A fogamzásgátló gyógyszerek megváltoztathatják a hormonszintedet, ami könnyen vezethet akár hüvelyszárazsághoz is.

Egyéb gyógyszerek mellékhatása

Más hormontartalmú készítmények, illetve egyéb betegségek miatt felírt gyógyszerek mellékhatásaként ugyancsak kialakulhat a probléma. Már csak emiatt is érdemes mindig átolvasnod az adott gyógyszerhez mellékelt betegtájékoztatót, hogy ne érjen váratlanul, ha netán hüvelyszárazságot tapasztalsz.

Terhesség, szoptatás

A várandósság valóban „más” állapot, hiszen ilyenkor a szervezet hormonszintje is eltérő a korábbihoz képest. Ugyanez a szoptatási időszakra is jellemző, ezért sok kismama panaszkodik amiatt, hogy kényelmetlenséget okoz számára a szexuális együttlét.

Túl sok stressz

A stressz soha nem tesz jót, és mivel a női szervezet különösen érzékeny „műszer”, így a tartósan fennálló feszültség a hormonális rendszerünk működését is megzavarhatja – emiatt pedig szintén kialakulhat a hüvelyszárazság.

Hüvelyszárazság betegtájékoztató oldal

A hüvelyszárazság okai, tünetei és kezelése egy helyen >>

Drasztikus fogyókúra

A hirtelen bekövetkező, drasztikus testsúlyvesztés megterhelő lehet a szervezeted számára, és megint csak a női hormonális rendszered egyensúlya bánhatja, így aztán egy túlságosan is hatékony „villámfogyókúra” nyomán ugyancsak kialakulhat hüvelyszárazság.

Sugárkezelés, kemoterápia

A daganatellenes kezelések célja a gyorsan osztódó rákos sejtek elpusztítása. Az ilyen terápia során azonban a hüvelyhám ugyancsak gyorsan osztódó sejtjei is áldozatul eshetnek, és emiatt hámsorvadás alakul ki, amely ugyancsak a hüvelyszárazság tüneteivel jár együtt.

Korai menopauza

Ha betegség miatt el kell távolítani a petefészkeket, olyankor az érintettnél életkortól függetlenül értelemszerűen bekövetkezik a menopauza. Mint említettük, a hormonhiányos állapotnak egyik jellemző tünete a hüvelyszárazság.


Hormonmentes segítség a hüvelyszárazságra: a Cikatridina hüvelykúp

A gyógyszertárban recept nélkül kapható, de akár webes patikákból is megrendelhető Cikatridina hüvelykúp bármely életkorban képes hatásosan mérsékelni a bármilyen okból kialakult hüvelyszárazság miatti panaszokat. Nem alkalmanként, hanem kúraszerűen kell használni: 10 napon át esténként 1 kúpot felhelyezve, majd a bevezető kúrát követően már elegendő lehet a heti 1-2 alkalmas fenntartó kezelés.

A Cikatridina hüvelykúp fontos összetevője a kiváló hidratáló képességégéről ismert hialuronsav, amely nem véletlenül található meg a drága, márkás arckrémekben: ahogyan az arcbőrünket, úgy a „láthatatlan” intim szöveteinket is képes újra nedvességgel feltölteni és regenerálni. A Cikatridina hüvelykúp emellett többféle hámosító és gyulladáscsökkentő hatású gyógynövény ápoló kivonatát is tartalmazza.

Teljesen hormonmentes, ezért várandósság vagy szoptatás idején is biztonsággal használható – de erről a kismamák természetesen mindig egyeztessenek a kezelőorvosukkal!  

Cikatridina hüvelykúp - Intima.hu

Patikában kapható gyógyászati segédeszköz


Mi minden okozhat hüvelyszárazságot?

A hüvelyszárazság leggyakrabban olyankor alakul ki, ha megváltozik a női szervezet hormonszintje. A klimaxos vagy idősebb nők nagy része tapasztalja is a tüneteket, elvégre változókorban megfogyatkoznak a női hormonok. De átmenetileg is bekövetkezhet hormonszintcsökkenés, például a terhesség vagy a szoptatás időszakában, ezért a hüvelyszárazság kismamáknál ugyancsak megjelenhet. Bizonyos gyógyszerek, például a hormontartalmú fogamzásgátlók mellékhatásaként is jelentkezhet ez a probléma, de akár a sok stressz vagy egy drasztikusabb fogyókúra is előhívhatja a panaszokat. A hüvelyszárazság gyakori kísérője a daganatellenes sugár-, illetve kemoterápiának is.

 


A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT,
VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!

 

 Forrás: Phytotec Hungária


A cikk megjelenését a Phytotec Hungária támogatta!

 

Ajánlott orvosok

általános nőgyógyász, szülész-nőgyógyász, meddőségi specialista

Budapest
szülész-nőgyógyász és endokrinológus főorvos
Budapest

szülész-nőgyógyász, lézerspecialista

Debrecen

 

Ha számodra is hasznos volt cikkünk, megköszönjük, ha értékeled!
Értékelés:
( 0 Rating )
Ajánlom a Facebookon
  • Nincsenek hozzászólások