Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

Gombás vagy bakteriális fertőzés helyes kezelése

Ajánlom a Facebookon

Többféle hüvelyfertőzés ismert, a leggyakrabban bakteriális vagy gombás eredetű fordul elő. A különböző fertőzések eltérő kezelést igényelnek, ezért fontos, hogy legelőször is felismerjük, pontosan melyikkel is állunk szemben. Így máris egyszerűbb kiválasztani a megfelelő kezelést!

Vitagin

Bakteriális hüvelyfertőzés: ez a leggyakoribb!

Egy felmérés szerint, ha egy nő valamilyen hüvelyi „nyavalyát” fedez fel magán, legtöbbször nyomban hüvelygombára kezd gyanakodni. Valószínű, hogy ebben a tömegmédia üzenetei a ludasak, hiszen számtalan hirdetést láthatunk hüvelygomba elleni készítményekről. Pedig a statisztikák szerint a bakteriális eredetű hüvelyfertőzés gyakoribb probléma, amely teljesen másfajta kezelést igényel, mint a hüvelygomba.


Így ismerd fel a bakteriális eredetű fertőzés jeleit!

A bakteriális hüvelyfertőzés (vaginózis) akkor alakul ki, ha valamilyen okból megváltozik a hüvely természetes baktérium-összetételének egyensúlya. A hüvely ugyanis nem „steril” testtájunk, többféle mikroorganizmus található meg itt, ezek összessége alkotja a hüvelyflórát. A legfontosabb „lakóink” odabent a hasznos tejsavbaktériumok (Lactobalillusok), amelyek a hüvely savas kémhatásáról gondoskodnak: a savas közeg ugyanis akadályozza a kórokozók elszaporodását. Ám ha valamiért a jótékony Lactobacillusonk száma lecsökken, akkor a hüvelyi pH lúgos irányba tolódik el, és máris gyengül a kórokozókkal szembeni természetes védekezőképességünk, és könnyen kialakulhat a bakteriális hüvelyfertőzés. Jellegzetes tünet ilyenkor a bőséges, fehér vagy szürkés színű hüvelyfolyás, amelynek kellemetlen, leginkább halra emlékeztető szaga van.

 

 

Bakteriális hüvelyfertőzés? Segít a Vitagyn C hüvelykrém!

Ha a bakteriális hüvelyfertőzés tüneteit észleled magadon, a legfontosabb, hogy mielőbb gondoskodj a hüvelyi savas pH helyreállításáról. Ehhez hasznos segítséget nyújt a Vitagyn C tejsavas hüvelykrém, amit recept nélkül meg tudsz venni a patikában. A Vitagyn C kettős védelmet biztosít: tejsav tartalma segít helyreállítani a hüvely savasságát, ezzel egyrészt elősegíti a Lactobacillus-flóra növekedését, másrészt gátolja a kórokozók megtapadását és szaporodását.

A nők Lactobacillus-flórája, amint az a legújabb kutatásokból kiderült, korántsem egységes. Egyre inkább terjed emiatt az a nézet, hogy szerencsésebb lehet, ha inkább a saját tejsavbaktériumaink szaporodását segítjük elő ahelyett, hogy kívülről juttatnánk „idegen” Lactobacillusokat a hüvelybe. Számos egyéb hüvelyflóra-regenerálóval ellentétben a Vitagyn C tejsavas hüvelykrém nem tartalmaz Lactobacillust. Van benne azonban prebiotikum, mert ez az összetevő a saját tejsavbaktérium-flóra szaporodását támogatja. A krém mellé csomagolt applikátorokkal a készítmény higiénikusan adagolható. A Vitagyn C hüvelykrém terhesség és szoptatás ideje alatt is biztonsággal használható, a kismamák azonban mindenképpen egyeztessenek a kezelésről a szülészorvosukkal, nőgyógyászukkal is. A Vitagyn C nem csak a már kialakult bakteriális hüvelyfertőzés kiegészítő kezelésére alkalmas, hanem megelőzésre is, például antibiotikum-kúrák idején, amikor fennáll a veszélye, hogy az egyéb betegség miatt szedett gyógyszer a hüvelyflóra hasznos tejsavbaktériumait is megtizedelheti.

Patikában kapható gyógyászati segédeszköz bakteriális hüvelyfertőzés kiegészítő kezelésére

Patikában kapható gyógyászati segédeszköz

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!

⬇ Olvasd tovább a cikket!⬇

Ismerd fel a hüvelygombát!

A hüvelygomba tünetei jól megkülönböztethetőek a bakteriális vaginózisétól. Gombás fertőzés esetén ugyanis a hüvelyváladék inkább túrós-szemcsés állagú, a színe pedig fehér vagy sárgás. Emellett a hüvelygomba rendkívül kellemetlen viszketést is szokott okozni. A tünetek észlelésekor tanácsos mielőbb felkeresned a nőgyógyászodat, hogy előírja számodra a szükséges terápiát. Felírhat szájon át szedhető gyógyszert, és általában szükség van helyi kezelésre is, gombaellenes hüvelyi készítménnyel.

Gombás hüvelyfertőzésre: Micovag Plus hüvelykúp

A hüvelygomba kiegészítő, lokális kezeléséhez hasznos segítség a patikában vény nélkül kapható Micovag Plus hüvelykúp. Ez a recept nélkül kapható készítmény a hüvelyi pH optimalizálásával képes gátat szabni a gombák szaporodásának, és egyúttal a kellemetlen viszketést és égő érzést is csillapítja. A Micovag Plus hüvelykúp ugyanis speciális összetételű: a benne lévő bórsav a gombák szaporodása ellen hasznos, a kamillából származó, gyulladáscsökkentő bizabolol pedig az égő érzést csillapítja. A Micovag Plus hüvelykúp komplex hatásának köszönhetően, képes mérsékelni a hüvelygomba kellemetlen tüneteit. Mivel tejsavat is tartalmaz, ezzel az egészséges hüvelyi pH védelmét is szolgálja, így a kezelés végeztével nem feltétlenül van szükség egy újabb, a hüvelyflóra regenerálását célzó kúrára.

 

Mi okozza a hüvelygombát?

Bár sokak még mindig azt hiszik, hogy a hüvelygomba nemi úton terjedő betegség, ez egyáltalán nincs így. Igaz, a gombás fertőzést a párok egymásnak is adogathatják (ping-pong effektus), azonban a hüvelygomba „magától” is ki tud alakulni, akár még érintetlen lányoknál is. A Candida gombák ugyanis normál körülmények között is jelen vannak a természetes hüvelyflóránkban, csak éppen mindaddig nem okoznak semmi gondot, amíg valamely okból túlzottan el nem szaporodnak. A Candida túlszaporodásának hátterében a hüvelyflóra természetes biológiai egyensúlyának megbomlása állhat. Ez kialakulhat akár komolyabb stressz hatására, vagy akár hormonális okokból. Bizonyos betegségek, például a diabétesz erősen hajlamosíthatnak a hüvelygombára, és egyes gyógyszerek nem kívánt melléhatásaként ugyancsak kialakulhat ez a fajta hüvelyi fertőzés. A fogamzásgátlót szedő nők körében például meglehetősen gyakran fordul elő.

Patikában kapható gyógyászati segédeszköz hüvelygomba kiegészítő kezelésére

Patikában kapható gyógyászati segédeszköz

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!

A hüvelyfertőzések fajtáiról, okairól, kezeléséről itt olvashatsz! >>

Forrás: Phytotec Hungária


A cikk megjelenését a Phytotec Hungária támogatta!

 

Micovag

 

Ha számodra is hasznos volt cikkünk, megköszönjük, ha értékeled!
Értékelés:
( 1 Rating )
Ajánlom a Facebookon
  • Nincsenek hozzászólások