Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

Egészségügyi problémák is hajlamosíthatnak a depresszióra (x)

Ajánlom a Facebookon

Ha valamilyen egészségi problémával küzdünk, amely nagy terhet ró ránk a hétköznapokban, sokkal nagyobb eséllyel válhatunk lehangolttá, illetve depresszióssá.

 

RV 7023 02202 banner 360x315 lany

 


A depresszió rontja a gyógyulás esélyét

Az egészségünkkel kapcsolatos problémák olyan nagy terhet róhatnak ránk, amely miatt hajlamosabbá válhatunk a kedélybetegségre. Márpedig a depresszió aligha segíti a gyógyulás esélyét. Ha azt vesszük észre magunkon, hogy tartósan rossz a kedvünk, nincs energiánk, állandóan fáradtak vagyunk, este nehezen alszunk el vagy éjszaka álmatlanul forgolódunk, napközben pedig sokat szorongunk, esetleg gyakran ver hevesen a szívünk, valószínűleg kedélybetegek lettünk. A depresszió nem egyik napról a másikra, hanem fokozatosan fejlődik ki. Olykor nehéz felismerni, ám ha a fenti tünetek jelentkeznek, mindenképpen érdemes segítséget kérnünk.



Egészségügyi problémáink kedélybeteggé tehetnek

Különösen oda kell figyelniük magukra azoknak, akik például daganatos megbetegedéssel küzdenek, hiszen az ilyen betegség szorongással és félelemmel terheli meg a pszichét. Magasabb a depresszió kialakulásának az esélye az endometriózistól szenvedő betegeknél is, hiszen a fájdalom a depresszió egyik kockázati tényezője. A változókor is nehéz időszak, mert a test változásai könnyen lehetnek rossz hatással a lélekre is. A menstruációt megelőző 7-10 napban jelentkező PMS-nek pedig eleve az egyik gyakori tünete a depresszió.


„Nehezen fogadtam el a korai menopauzát”

A menopauza időszaka nemcsak fizikailag, hanem lelkileg is megterhelő volt számomra. Sajnos azon kevesek közé tartozom, akiknél már a harmincas évei végén jelentkeztek a változókor első tünetei. A napjaim úgy teltek, mintha folyamatosan egy hormonális hullámvasúton ülnék: a hirtelen jelentkező hőhullámok és a kedélyállapotom állandó váltakozása rengeteg energiámat felemésztette. Emellett nehéz volt elfogadnom, hogy ilyen korán klimaxolok. Évekkel korábban kellett szembesülnöm az öregedés gondolatával, mint a kortársaimnak. Lehangolttá váltam, folyton rossz volt a kedvem, ha tehettem, csak ültem a négy fal között a kinyúlt mackónadrágomban, és idővel már semmilyen motivációt nem éreztem arra, hogy egyáltalán kimozduljak otthonról.

– meséli történetét Nóra.

Változókor, klimax, menopauza - Intima.hu

A változókor tüneteiről, kezeléséről itt olvashatsz bővebben >>


Segít visszanyerni az életkedvünket az orbáncfű

Ha felismerjük magunkon a depresszió tüneteit, mindenképpen kérjünk segítséget. Enyhébb esetben segíthetnek a gyógynövények is: az orbáncfű depresszióellenes hatását már számos tudományos kutatás igazolta. Megállapították, hogy az orbáncfűkivonat a kémiai szerekkel hasonló mértékű klinikai javulást eredményezhet a depresszió enyhébb formáiban. Az orbáncfűkivonatot tartalmazó, patikában recept nélkül kapható Remotiv extra standardizált, garantált hatóanyag-tartalmának köszönhetően hatásos segítséget jelenthet az enyhe depresszió okozta panaszokra. Ez a növényi gyógyszer javítja a hangulatot és mérsékli az enyhe depresszió további tüneteit.  

Remotiv Extra - Intima.hu

Vény nélkül kapható, orbáncfűkivonat-tartalmú gyógyszer

 


A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL 
OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT,
VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

 

 Forrás: Phytotec Hungária


A cikk megjelenését a Phytotec Hungária támogatta!

 

Ajánlott orvosok

általános nőgyógyász, szülész-nőgyógyász, meddőségi specialista

Budapest
szülész-nőgyógyász és endokrinológus főorvos
Budapest

szülész-nőgyógyász, lézerspecialista

Debrecen

 

Ha számodra is hasznos volt cikkünk, megköszönjük, ha értékeled!
Értékelés:
( 0 Rating )
Ajánlom a Facebookon
  • Nincsenek hozzászólások