Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

A természetes méregtelenítés titkai – csodaszerek nélkül

Ajánlom a Facebookon

Bármennyire is vigyázunk, nap mint nap olyan vegyületek százait fogyasztjuk el a táplálékunkkal, amelyek mindegyike halálos veszedelmet jelent számunkra. Gondoljunk csak a vízre: pár liter víz elfogyasztása végzetes lehet – azaz lehetne, ha nem lenne olyan szervünk, amely a felesleget eltávolítja. De ugyanez a helyzet az ásványi anyagokkal, tápanyagokkal, nem is beszélve az olyan anyagokról, mint a gyógyszervegyületek, az alkohol, a nikotin, amelyek túladagolásának következményei közismertek.

Méregtelenítés

 

Van, aki a káros anyagok eltávolítását különféle méregtelenítő szerek, módszerek, eszközök alkalmazásával akarja fokozni – többnyire sikertelenül. És vannak a bölcsebbek, akik a természetes módszereket részesítik előnyben. Ők nem csinálnak semmit, pontosabban a méregtelenítés munkáját rábízzák azokra a szerveikre, amelyek napi 24 órában ezt a feladatot látják el.

A különböző anyagokat szervezetből való eltávolításában három szerv játszik alapvető szerepet: a máj, a vese és a tüdő.

A máj számos enzimet tartamaz, ezek jelentős szerepet játszanak a szervezetbe kerülő anyagok eltávolításában. A méregtelenítés szempontjából az az egyik legfontosabb, hogy a máj a vegyületeket vízoldékonnyá alakítja. Ez azért lényeges, mert a vízoldékony vegyületek a vérben is oldódnak. A vér átáramlik a vesén, a vese átszűri a vért, a kisméretű, vízoldékony molekulák az ionokkal és a vízzel együtt elindulnak a vizeletté való kiválasztódás irányába. Közben a víz és a szervezet számára szükséges anyagok egy része visszaszívódik, a haszontalan vagy káros anyagok viszont feldúsulnak.

Ha a máj nem alakít át egy zsíroldékony vegyületet vízoldékonnyá, az nem oldódik a vérben, viszont felhalmozódhat a zsírszövetekben, s ha mérgező vegyületről van szó, krónikusan károsíthatja a szervezetet.

A szervezet számára haszontalan vagy káros anyagok zöme így, a máj és a vese összjátékának eredményeként a vizelettel távozik a szervezetből. A máj méregtelenítő tevékenysége azonban túlmutat azon, hogy vízoldékonnyá alakít bizonyos vegyületeket. Nagyon fontos feladata az is, hogy a szervezetre valamilyen (akár mérgező) hatással levő anyagokat hatástalan vegyületekké alakítsa. Így válnak hatástalanná a gyógyszermolekulák, de így bomlanak le azok, a szervezetben termelődő hormonok, amelyek szintjének megemelkedése betegséget okozna. És a májnak van egy közvetlen méregtelenítő funkciója is: a máj termeli az epét, bizonyos anyagokat közvetlenül az epébe kiválasztva a széklettel távolít el a szervezetből.

A tüdő az illékony vegyületek eltávolításában vesz részt. Ezek az anyagok a vérrel eljutnak a tüdőbe, majd egyszerűen kilélegezzük azokat.

 

Tudjuk, nem könnyű hiteles válaszokat találni, ha gyógyszerekkel, gyógynövényekkel, étrend-kiegészítőkkel kapcsolatban próbálunk tájékozódni. A Pirulakalauz Klub ebben segíti tagjait!

Előfizetésről itt tudsz tájékozódni

A teljes cikk a PirulaKalauz oldalán olvasható! >>


Pirula Kalauz logo - Intima.hu

Forrás: PirulaKalauz
Írta: dr. habil Csupor Dezső, PhD, szakgyógyszerész

Betegtájékoztatók nőknek, szakorvosoktól

Itt megtalálod a nőket leggyakrabban érintő betegségekkel, állapotokkal kapcsolatos kérdésekre a szakorvosi válaszokat, érthetően.
Tünetektől a kivizsgálási és kezelési lehetőségekig, minden egy helyen!
Image

Ha számodra is hasznos volt cikkünk, megköszönjük, ha értékeled!
Értékelés:
( 0 Rating )
Ajánlom a Facebookon
  • Nincsenek hozzászólások