Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

3 súlyos tévhit a felfázásról (x)

Ajánlom a Facebookon

Élete során szinte minden nőt érint a hólyaghurut, ennek ellenére máig rengeteg tévhit él a köztudatban a felfázásról. Lássuk a leggyakoribbakat, valamint azt is, hogy mi segíthet olyankor, ha már megvan a baj.

 Urzinol 202204


1. TÉVHIT: A felfázást a hideg okozza

Bár felfázásnak is hívjuk, a hólyaghurut mégsem közvetlenül a hideg miatt alakul ki. Ez a fertőzés valójában bakteriális eredetű, amit leggyakrabban az E. coli bélbaktérium okoz. Maga a “fázás” annyiban játszik közre a kialakulásában, hogy a testünk lehűlése esetén csökken az immunrendszer helyi védekezőképessége, így a szinte mindig és mindenütt lesben álló kórokozók könnyebben fertőzhetik meg a szervezetet. Ha tehát hagyod kihűlni az altestedet, akkor emiatt a keringésed is lelassul, ami rontja annak az esélyét, hogy az immunrendszered visszaverhesse a káros baktériumok támadását. Amikor tehát az anyukád annak idején rád szólt, hogy ne ülj a hideg, kőre, mert még felfázol, természetesen jól tetted, ha hallgattál az intő szóra – még ha a hólyaghurutot közvetlenül nem is a hideg okozza.


2. TÉVHIT: A hólyaghurut „női” betegség

Tény, hogy a hólyaghurut sokkal gyakrabban érint bennünket, nőket. A mi esetünkben ugyanis a húgycső- és a végbélnyílás, valamint a hüvelybemenet eléggé közel esik egymáshoz, emiatt a gáttájékról könnyebben kerülhetnek kórokozók a húgyutakba. A női húgycső eleve rövidebb is, mint a férfiaké, így a betolakodó bacik sokkal rövidebb úton érhetik el a hólyagot. Ám a felfázás a férfiakat sem kerüli el, sőt nekik akár még komolyabb szövődményeket is okozhat, hiszen a fertőzés a húgycső és a húgyhólyag mellett az ondóhólyagot, a mellékheréket és a prosztatát is megtámadhatja.

 

 


3. TÉVHIT: Csak az antibiotikum segít, ha felfáztál

Igaz ugyan, hogy antibiotikumokkal gyorsan és hatásosan kezelhető a hólyaghurut, ám a felfázásos tünetek jelentkezésekor még nincs feltétlenül szükség ilyen típusú gyógyszerekre. A világszerte egyre nagyobb gondot jelentő antibiotikum-rezisztencia miatt is egyre több orvos javasolja, hogy a hólyagfertőzést korai stádiumban próbáljuk inkább gyógynövényes segítséggel megállítani. A túl gyakori, illetve nem megfelelően kivitelezett antibiotikum-szedés ugyanis elősegítheti a gyógyszereknek ellenálló (rezisztens) baktériummutációk, úgynevezett szuperbaktériumok kifejlődését.


Urzinol tabletta – a hirtelen kialakuló felfázás kezelésére

A vény nélkül kapható Urzinol tabletta hagyományos növényi gyógyszer, amely medveszőlőlevél-kivonatot tartalmaz. Segít csillapítani az enyhe hólyaghurut kezdeti, hirtelen jelentkező, kellemetlen tüneteit, köztük a sürgető vizelési ingert, illetve az égő érzéssel járó hólyagürítést. A medveszőlőlevélben található növényi összetevők igazoltan antibakteriális, valamint gyulladáscsökkentő és enyhén vízhajtó hatásúak. A medveszőlőlevél hasznos hatóanyaga a vizsgálatok szerint 74-féle baktériummal szemben lehet hatásos, köztük a hólyagfertőzések 80 százalékáért felelős E. coli baktérium ellen is.

Ahhoz, hogy sikerrel legyőzhesd a hólyaghurutot ezzel a medveszőlőleveles gyógyszerrel, tanácsos a felfázás első jeleinek észlelésekor elkezdened az Urzinol tabletta szedését. Elengedhetetlen az is, hogy a kezelés ideje alatt bőségesen fogyassz folyadékot – szénsavmentes vizet, illetve gyógyteákat-, méghozzá legalább napi 2-3 liternyit, hogy minél alaposabban átöblítsd a húgyutakat.

Ha a panaszaid 2-3 nap után sem enyhülnének, esetleg vérzés, láz, vesetájéki fájdalom jelentkezne, akkor feltétlenül fordulj orvoshoz!

Urzinol medveszőlőlevél-kivonat tartalmú hagyományos növényi gyógyszer

Vény nélkül kapható, medveszőlőlevélkivonat-tartalmú hagyományos növényi gyógyszer

 

HAGYOMÁNYOS NÖVÉNYI GYÓGYSZER. A JAVALLATOKRA VALÓ ALKALMAZÁSA A RÉGÓTA FENNÁLLÓ HASZNÁLATON ALAPUL. A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

 

A felfázás, hólyaghurut okairól, kezeléséről itt olvashatsz! >>

Forrás: Phytotec Hungária


A cikk megjelenését a Phytotec Hungária támogatta!

 

Ajánlott orvosok

urológus

Budapest

andrológus szakorvos

Budapest
andrológus, urológus szakorvos
Budapest

Ha számodra is hasznos volt cikkünk, megköszönjük, ha értékeled!
Értékelés:
( 0 Rating )
Ajánlom a Facebookon
  • Nincsenek hozzászólások