Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

A depresszió és a meddőség egymást erősítheti (x)

Ajánlom a Facebookon

A depresszió okozója és egyben következménye is lehet a meddőségnek. A kilátástalanság érzése ugyanis megnehezíti a teherbeesést, és a lehangoltságot, a reményvesztettséget is tovább mélyítheti, ha hosszú időn át „nem jön a baba”.

 

RV 7023 02202 banner 360x315 lany

 


„Fokozatosan úrrá lett rajtam a rosszkedv”

– Rolanddal két év házasság után úgy éreztük, már mindenünk adott ahhoz, hogy gyermeket vállaljunk. Hosszú időn át „próbálkoztunk,” de sajnos újra és újra megjött a menstruációm, bármennyire szerettem volna, nem tudtam teherbe esni. Ahogy teltek-múltak a hónapok, fokozatosan úrrá lett rajtam a rosszkedv és a lehangoltság. Egészen addig, amíg a vizsgálatokon kiderült, hogy sajnos az egyre mélyülő depresszióm is akadályozta a teherbeesést

– meséli történetüket a 32 éves Annamária.



A depresszió akadályozhatja a teherbeesést

A meddőség és a depresszió sajnos egymást is erősítik: a teherbeeséssel próbálkozó nők ugyanis az idő előrehaladtával egyre elkeseredettebbek és kedvetlenebbek lesznek, a depresszió pedig akadályozhatja a fogantatást. Ha depressziósak vagyunk, csökken a nemi vágy, a folytonos lehangoltság pedig befolyásolja az agyalapi mirigy hormonszabályozó működését, ezáltal a nemi hormonok termelődésére is negatív hatással van. A meddőségi vizsgálatok, illetve a meddőségi kezelések tovább fokozhatják a depressziót, ezért a nőknek egy idő után már nemcsak a kilátástalansággal, hanem a sikertelen kezelések miatt érzett fájdalommal is meg kell küzdeniük.


Érdemes megelőzni a depressziót

Azoknak a nőknek, akikről megállapítják, hogy természetes úton nem vagy csak nagyon nehezen eshetnek teherbe, mielőbb érdemes felvenni a kesztyűt, hogy megakadályozzák a depresszió kialakulását. A különböző relaxációs módszerek – például a jóga – segíthetnek az érzelmi problémák megoldásában, a rendszeres testmozgás az egyik legjobb depressziómegelőző terápia lehet. Fontos, hogy a kételyeinket és a problémáinkat meg tudjuk osztani másokkal, és hasonló gondokkal küzdő ismerősökre leljünk. Ezért érdemes a témával foglalkozó internetes csoportokhoz csatlakozni, és a pszichoterápia is hasznos lehet.

utvesztok helyett fb poszthoz


Segíthet a lélek napsugara

Enyhe depresszió esetén segíthet a gyógynövénytartalmú Remotiv extra is. Az orbáncfűkivonatot tartalmazó gyógyszer klinikailag igazoltan csökkenti az enyhe depresszió tüneteit, javítja a hangulatot, segít visszanyerni az életkedvünket és fokozza a motivációt. Az orbáncfüvet a népi gyógyászatban a lélek napsugarának is nevezik, és évszázadok óta használják az enyhe depresszió tüneteinek a kezelésére, várandósság idején azonban nem javasolt a szedése.

Remotiv Extra - Intima.hu

Vény nélkül kapható, orbáncfűkivonat-tartalmú gyógyszer

 


A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL 
OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT,
VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

 

 Forrás: Phytotec Hungária


A cikk megjelenését a Phytotec Hungária támogatta!

 

Ajánlott orvosok

általános nőgyógyász, szülész-nőgyógyász, meddőségi specialista

Budapest
szülész-nőgyógyász és endokrinológus főorvos
Budapest

szülész-nőgyógyász, lézerspecialista

Debrecen

 

Ha számodra is hasznos volt cikkünk, megköszönjük, ha értékeled!
Értékelés:
( 1 Rating )
Ajánlom a Facebookon
  • Nincsenek hozzászólások