Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

Olyan, mintha kihagyna az agyunk: ezt jelenti a változókori agyi köd (x)

Ajánlom a Facebookon

A változókor a női élet természetes része, a hormonális átalakulást azonban változatos testi-lelki panaszok kísérik. Újabban egyre több szó esik a hőhullámok és a hízás mellett az agyi köd nevű jelenségről, amely igencsak megnehezítheti az érintettek mindennapjait. Pedig nem kell megijedni: apró trükkök és a gyógynövények is segíthetnek.

remifemin tabletta

 

Ezért fontos a nőknek az ösztrogén

Az egyik legsokoldalúbb élettani hatású női hormon az ösztrogén, amelynek szintje a változókorban jelentősen csökken. Az ösztrogén nemcsak a nemi jellegért és a termékenységért felelős, hanem számos anyagcsere-folyamatban, valamint az agyműködésben is fontos szerepet játszik. Segít megvédeni az agyat az öregedéstől és a károsodástól, valamint befolyásolja a neurotranszmittereket, amelyek az idegsejtek közötti kommunikációt biztosítják. Az ösztrogén hatással van az emlékezetre, a tanulásra, a figyelemre és a döntéshozatalra is. A változókorban a petefészkek működése hanyatlik, majd leáll, így fokozatosan megszűnik az ösztrogén termelődése, ami zavart okozhat az agyműködésben is.


 

Ilyen, ha leszáll az agyi köd

Az ösztrogénhiányos állapot más tünetek mellett ideiglenes kognitív zavarokhoz vezethet. Feledékenyebbé válhatunk, nehezebben juthat eszünkbe egy-egy név, dátum, információ, nehezebben koncentrálunk a feladatainkra vagy megterhelőbb követni egy-egy beszélgetést. Érezhetünk zavartságot, lassulhat a gondolkodásunk, ami miatt több időre lehet szükségünk valamilyen probléma megoldásához vagy a döntéshozáshoz. Ijesztő lehet a szófelejtés is, amikor egyszerűen nem jön a nyelvünkre a megfelelő szó vagy kifejezés.


Ez már a demencia?

A tünetek kapcsán sokan megijedhetnek, azt gondolva, hogy azok a demencia jelei. Az agyi köd azonban nem jelenti azt, hogy elbutulunk. A probléma általában átmeneti jellegű, és nem okoz súlyos kognitív károsodást. Nem befolyásolja az intelligenciánkat vagy a képességeinket, csak átmenetileg rontja a teljesítményünket. Ráadásul nem mindenkinél jelenik meg, és nem mindenkit sújt ugyanolyan intenzitással.

 

Változókor, klimax, menopauza - Intima.hu

A változókor tüneteiről, kezeléséről itt olvashatsz bővebben >>


Számos ok állhat az agyi köd mögött

Az agyi köd nem önálló betegség, hanem tünet, amelyet a mögöttes ok kezelésével lehet megszüntetni. Hátterében a hormonális változások mellett állhat gyógyszermellékhatás, alváshiány vagy a stressz egyaránt. Utóbbi kettő szintén gyakori változókori panasz: az alvásunkat megzavarhatják egyebek között a változókori hőhullámok vagy a hormonális változást kísérő lelki feszültség is. A panaszok megelőzésében és enyhítésében fontos szerepet játszik az egészséges életmód. A rendszeres testmozgás, a kiegyensúlyozott, vegyes étrend, a megfelelő alvás és a stressz csökkentése mind támogatja az agy egészséges működését. A kvízek, keresztrejtvények vagy más kognitív tréningek is segíthetnek megőrizni a szellemi frissességünket. Ha az agyi köd tartós vagy súlyos, érdemes orvoshoz fordulni, hogy kizárjuk a lehetséges betegségeket, mint például az anémiát, a cukorbetegséget vagy a pajzsmirigy-alulműködést. Az orvos az ilyenkor szükséges vizsgálatok után dönthet a megfelelő kezelésről, például hormonpótló terápiát vagy más gyógyszereket javasol.

Remifemin Plus - Intima.hu

Vény nélkül kapható gyógyszer
Fotó: Phytotec Hungária Bt.

 

Remifemin Plus: a változókori panaszok enyhítésére

Az alvásminőség javításában, illetve a változókori testi-lelki tünetek enyhítésében a gyógynövények is segíthetnek. A női bajokra évszázadok óta használt, és mára számos klinikai vizsgálattal is dokumentált gyógynövény, a Cimicifuga (poloskavész) a testi tüneteket, a népi gyógyászatban a lélek napsugarának nevezett orbáncfű pedig a lelki panaszokat segít csillapítani, és az alvásra ugyancsak jó hatással van. A klinikailag igazolt hatású, recept nélkül kapható Remifemin Plus tabletta koncentráltan tartalmazza a két növény hatóanyagait. A Remifemin Plus hőhullámok, nagyfokú verejtékezés, álmatlanság, depressziós hangulat, belső feszültség, nyugtalanság, ingerlékenység, csökkent koncentrálókészség, szorongásos panaszok és/vagy késztetési zavarok enyhítéséhez járul hozzá. A terápiás hatás kialakulása és fenntartása érdekében tartós szedése ajánlott, a napi adag a tünetek intenzitásától függően emelhető, illetve csökkenthető. A Remifemin Plus-t orvosi javaslatra és kontroll mellett olyan páciensek is szedhetik, akiknél a hormonkezelés ellenjavallt – például bizonyos ösztrogénérzékeny daganatok, mint emlőrák esetén.


A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL
OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT,
VAGY KÉRDEZZE
MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

 

 

 

Ha számodra is hasznos volt cikkünk, megköszönjük, ha értékeled!
Értékelés:
( 1 Rating )
Ajánlom a Facebookon
  • Nincsenek hozzászólások