Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

Ha támad a hőhullám (x)

Ajánlom a Facebookon

Bár a klímaváltozás miatti hőhullámok egyre gyakrabban viselik meg az emberiséget kortól, nemtől, lakóhelytől függetlenül, mi, nők enélkül is kénytelenek vagyunk megharcolni ezzel a jelenséggel a változókorban, amióta világ a világ. Szerencsére a 21. században egyre hatásosabb „fegyvereink” is vannak ellene.

remifemin tabletta

 

A klimax a női lét természetes velejárója, az az átmeneti életszakasz, amelyben lezárul a női termékenység. Ennek az átalakulásnak a hátterében egy természetes hormonális folyamat áll, amikor a petefészkek női nemi hormontermelése fokozatosan csökken, majd végleg megszűnik. A változókornak is nevezett hormonális átállás időszaka jellemzően 45 éves kortól 60 éves korig tart. Eközben az utolsó vérzés, azaz a menopauza általában 51 éves korban, de előfordul, hogy ennél korábban, vagy később következik be.


 

Hőhullám – a legkellemetlenebb tünet

Bár a változókorral járó testi-lelki tünetek változatosak lehetnek, és egyénenként eltérő mértékben viselik meg a nőket, háromból ketten biztosan a hőhullámoktól szenvednek a leggyakrabban, és ez a leglátványosabb is a külvilág számára. Ráadásul a probléma általában 4-5 évig rendszeresen jelentkezhet, a nők 25 százaléka pedig akár 10 évig is tapasztalhatja. A hőhullám azért alakul ki, mert a női nemi hormon, az ösztrogén nemcsak a menstruációs ciklust irányítja, de a test hőszabályozásában is szerepet játszik. Mivel a klimax során ennek a szintje fokozatosan csökken, az agyban található hőszabályozó központ hibásan érzékeli a kinti hőmérsékletet, és akkor is hűteni akarja a testet, amikor arra nem is lenne szükség. Ilyenkor a bőr hajszálerei hirtelen kitágulnak, a véráramlás fokozódik, amitől a felsőtest (arc, nyak, felkarok, mellkas) kipirul, megemelkedik a testhőmérséklet, a pulzus és a vérnyomás is. Mindezt gyors és intenzív verejtékezés követi (fejbőrön, hónaljban), de gyakran társulhat hozzá szédülés is. Bár mindez csupán pár perc (másodperc!) alatt játszódik le, annyira megviselheti a szervezetet, hogy utána kimerültnek, fáradtnak érezhetjük magunkat, és sokan borzonganak, fáznak is legvégül. És ami végképp kellemetlenné tudja tenni a dolgot, hogy mindez teljesen váratlanul, kiszámíthatatlanul, a legalkalmatlanabb pillanatokban jelentkezhet, és egy nap alatt akár harmincszor is ismétlődhet. Ez tönkreteheti a nyugodt alvást, és zavart okozhat a társas kapcsolatokban, a mindennapi tevékenységek során is.

 

Változókor, klimax, menopauza - Intima.hu

A változókor tüneteiről, kezeléséről itt olvashatsz bővebben >>


Mit tehetünk?

Már azzal sokat tudunk segíteni a kellemetlenségeken, ha megfogadunk pár egyszerű életmódbeli tanácsot.

  1. Viseljünk jól szellőző, természetes alapanyagú (vászon, pamut, selyem), nem túl szoros ruhákat!
  2. Öltözködjünk rétegesen, hogy legyen mit levenni, ha hirtelen kimelegednénk!
  3. Cseréljük gyakran a (pamut) ágyneműt, és viseljünk puha, jól szellőző, jó nedvszívó, pamut hálóruhát!
  4. Legyen kéznél egy csinos legyező, hűtőpárna, esetleg kézi ventilátor, és hideg vízzel hűtsük le a csuklónkat, tarkónkat, ha elkezdődik a hőhullám!
  5. Kerüljük a koffeintartalmú italokat és az alkoholt – ezek intenzívebbé teszik a hőhullámokat!
  6. Ne fogyasszunk erős, csípős ételeket!
  7. Ne dohányozzunk!
  8. Mozogjunk legalább heti háromszor 2 órát! Megfigyelték, hogy a rendszeresen sportolókat kevésbé kínozzák a hőhullámok.
  9. Vezessünk hőhullámnaplót! Így pár hét alatt rájöhetünk arra, milyen tevékenységet, ételt, italt érdemes elkerülnünk.
  10. Használjunk vény nélkül kapható, hormonmentes, gyógynövényi készítményeket a tünetek enyhítésére!

 

Remifemin Plus - Intima.hu

Vény nélkül kapható gyógyszer
Fotó: Phytotec Hungária Bt.

 

Remifemin Plus: hőhullámok ellen hormonmentesen

A változókori hormonhiány tüneteire logikusan kínálkozik a hormonpótlás lehetősége. S bár a menopauzális hormonterápia (MHT) valóban enyhíti a panaszokat, kizárólag orvosi felügyelet mellett alkalmazható, és akkor sem mindenkinél. Ha mi is abba a csoportba tartozunk, akiknek ellenjavallt, vagy egyszerűen csak ódzkodunk a hormonterápiától, választhatunk olyan, nem hormontartalmú, vény nélkül kapható gyógyszereket, amelyek a gyógynövények erejével segítenek legyőzni a hőhullámokat és egyéb változókori panaszokat. Ilyen a Remifemin Plus, amely ellenőrzött körülmények között termesztett gyógynövények (orbáncfű, poloskavész) kivonatából, szigorú követelményeknek megfelelően előállított, garantált minőségű növényi gyógyszer. Klinikai vizsgálatok eredményei szerint a poloskavész (Cimicifuga racemosa) speciális kivonatát tartalmazó készítmény már a kezelés 12. hetében 66-66,5%-kal mérsékli a hőhullámokat és a verejtékezést a páciensek jelentős hányadában. Az orbáncfű pedig segít a változókorral járó egyéb panaszok – álmatlanság, ingerlékenység, hangulatingadozások – enyhítésében. A Remifemin Plus tablettát a tünetek mértékétől függően nagyobb, akár napi 2x2 dózisban is szedhetjük, és mivel egyáltalán nem tartalmaz ösztrogént (még fitoösztrogént sem), a kedvező hatás eléréséhez és fenntartásához tartósan is alkalmazhatjuk.


A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL
OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT,
VAGY KÉRDEZZE
MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

 

 

 

Ha számodra is hasznos volt cikkünk, megköszönjük, ha értékeled!
Értékelés:
( 0 Rating )
Ajánlom a Facebookon
  • Nincsenek hozzászólások