Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

A terhesség hétről hétre oldal támogatója:

Terhesség hétről hétre támogatója a Tritonlife Szülészet

Ezt tegyük, ha hüvelyszárazsággal küzdünk a szülés után (x)

Ajánlom a Facebookon

Sokan vélik ma is úgy, hogy a hüvelyszárazság csak az idősebb nőket érintheti. Valójában az életkortól függetlenül bármikor lecsökkenhet hosszabb-rövidebb időre a női nemi hormonok szintje, ami pedig előbb-utóbb hüvelyszárazsághoz vezethet. A szoptatás időszakában különösen jellemzőek a kellemetlen tünetek, amelyeket ma már hosszabb távon, ráadásul hormonmentesen is enyhíthetünk.

 Cikatridina

 

A szülés utáni hathetes önmegtartóztatás után a pár mindkét tagjának nagy csalódás és ijesztő tapasztalat lehet, ha fájdalommal jár a várva várt együttlét. Jó tudni, hogy ilyenkor az esetek többségében a hüvelyszárazság áll a háttérben. A hüvelyi szülés következtében kialakuló hámsérülések és a szülés utáni alacsony ösztrogénszint együttesen vezetnek a jellegzetes panaszokhoz.

Bár ilyenkor csak ideiglenesen van velünk a kellemetlen tünet, érdemes tenni ellene, mert ez a diszfunkció megrendítheti a fiatal édesanya önmagáról, mint nőről alkotott képét. A szerelmi élet akadályozottsága feszültségeket okozhat a kapcsolatban, szélsőséges esetben tönkre is teheti azt. A hüvelyszárazsággal járó húzódó, viszkető szárazságérzés a mindennapokat is megkeserítheti, ráadásul megnöveli a hüvelyi fertőzések esélyét, mivel a kiszáradt szövetek kevésbé tudnak védekezni például a bakteriális vaginózist vagy hólyaghurutot okozó mikrobák ellen.

 


Hormonpótlás helyett alternatív utakon

A hormonhiányból fakadó hüvelyszárazság tüneteinek csillapítására hormonmentes lehetőségek is léteznek. Sokaknak eleve nem javasolt a hormonterápia, például a várandósság vagy szoptatás időszakában, de olyankor sem, ha valakinek a családjában fokozott a hajlam az emlőrákra, az ösztrogénpótlás ugyanis növelheti a mellrák kialakulásának kockázatát.

Hormonmentes, ápoló hüvelykúp, akár hosszú távú kezelésre

A Cikatridina hüvelykúp jó választás lehet azoknak, akik hormonmentes készítményeket keresnek. A patikában recept nélkül kapható Cikatridina hüvelykúp hialuronsavat, valamint gyógynövények ápoló kivonatát tartalmazza.

A hialuronsav egy rendkívül magas vízmegkötő képességű molekula, ezért használja előszeretettel a kozmetikai ipar is számos területen, köztük például arckrémekben: ahogyan a bőrünket hidratálja, úgy a hüvely kiszáradt hámszövetét is képes újra feltölteni nedvességgel. A kúpban lévő gyulladáscsökkentő, illetve hámregeneráló hatású gyógynövényi összetevők pedig erősítik, táplálják a hüvelyt bélelő érzékeny hámszövetet. A készítmény használatával enyhíthetők az aktus során tapasztalt nehézségek, és az intim tájékon a mindennapok során jelentkező viszkető-feszülő érzés megszüntetését is segíthetjük.


Rendszeres használatra fejlesztve

Gondoljuk végig, hány éve kíséri az életünket kedvenc arckrémünk – ahogyan az arcbőrünk, úgy a rejtett szöveteink is meghálálják a rendszeres hidratálást. A Cikatridina hüvelykúpot ezért érdemes hosszabb távon alkalmazni.

Cikatridina hüvelykúp - Intima.hu

Patikában kapható gyógyászati segédeszköz

Pillanatnyi megkönnyebbülés helyett hosszú távú hidratálás

A hálószobai elakadásokra gyors, de időleges segítséget kínálnak az intim síkosítók. Ezek a készítmények ugyan megfelelő felületi síkosságot biztosítanak, de nem hidratálják a kiszáradt hüvelyhámot, így nem enyhítik az intim területen tapasztalható húzó, feszülő, viszkető érzést sem, és nem teszik ellenállóbbá a szöveteket az esetleges fertőzésekkel szemben. Arról nem is beszélve, hogy balul is elsülhet a síkosítóhasználat, és izgató játék helyett illúzióromboló, lohasztó mozzanat lehet a legintimebb pillanatokban.

A Cikatridina hüvelykúp ezzel szemben nem alkalmi, erotikus játékszer, hanem kúraszerűen és az együttléttől teljesen függetlenül, esténként, lefekvés előtt kell alkalmazni. Rendszeres használatától nem csupán pillanatnyi enyhülést, hanem hosszabb távú segítséget remélhetünk.

Tudtad? Náluk fordul elő leggyakrabban hüvelyszárazság:

  • klimaxos vagy idősebb nők – a petefészkek hormontermelésének csökkenése, illetve végleges leállása miatt
  • várandós vagy szoptató kismamák – az átmenetileg alacsonyabb ösztrogénszint miatt
  • fogamzásgátlót szedő nők – mivel a hormonszint ilyenkor is csökkenhet
  • egyéb gyógyszereket, például antidepresszánsokat szedők – a gyógyszermellékhatások miatt
  • bizonyos betegségekkel élők (például diabétesz, endometriózis)
  • sugár- vagy kemoterápiában részesülők – a kezelés mellékhatásaként

 


A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT,
VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!


 A hüvelyszárazság okairól, kezeléséről itt olvashatsz! >>

 Forrás: Phytotec Hungária


A cikk megjelenését a Phytotec Hungária támogatta!

 

 

Ha számodra is hasznos volt cikkünk, megköszönjük, ha értékeled!
Értékelés:
( 0 Rating )
Ajánlom a Facebookon
  • Nincsenek hozzászólások