Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

Inkontinencia kezelésének lehetőségei - kiegészítő terápiák

Ajánlom a Facebookon

Sokféle egyéb olyan módszer van, melyekkel a vizeletürítésben és tárolásban szerepet játszó izomcsoportok, egyéb mechanizmusok befolyásolhatóak, hogy a tünetek csökkenthetőek legyenek. Ezeket önállóan, de kombinációban pl. gyógyszeres kezelés mellett is szokták ajánlani.

Egyéb, nem gyógyszeres terápia

Sokféle egyéb olyan módszer van, melyekkel a vizeletürítésben és tárolásban szerepet játszó izomcsoportok, egyéb mechanizmusok befolyásolhatóak, hogy a tünetek csökkenthetőek legyenek. Ezeket önállóan, de kombinációban pl. gyógyszeres kezelés mellett is szokták ajánlani.

Biofeedback gyakorlatok

A lényege, hogy a hólyag illetve a medencefenéki izomzat aktivitásáról, pl. a gátizomtorna során végzett összehúzódások erejéről, látható és hallható visszajelzést kaphatunk, mely növeli a gyakorlatok hatékonyságát. A rosszul rögzült reflexek korrigálásában, illetve a tornagyakorlatok során a megfelelő izomcsoportok mozgatásának begyakorlásában is segít. Hasznos kiegészítő kezelés a gátizomtorna mellé.

Hüvelyi súlytréning

A hüvelybe helyezett golyó vagy kúp alakú súlyok megtartásával próbálja fokozni a medencefenéki izomzat kontrakciós képességét. Ezek alkalmazása kevésbé népszerű, mert sokaknál hüvelyi gyulladást, fájdalmat okozott.

Pesszáriumterápia

Különböző anyagú és formájú eszköz felhelyezése a  hüvelybe azzal a céllal, hogy  a kismedencei szerveket visszahelyezze eredeti helyzetükbe. A gyűrűpesszáriumokat (Mayer-gyűrű) az orvosnak kell a hüvelybe felhelyezni és három havonta rövid eltávolítás és tisztítás után újra visszahelyezni. Létezik egy modernebb, önterápiára alkalmas  szövetbarát, hypoallergén szilikonból készült kockapesszárium is, melyet reggel kell behelyezik a hüvelybe, mint egy tampont, este pedig kivenni. A megfelelő méretet a nőgyógyász határozza meg.

Elektrostimuláció (ES)

Ezzel javítani lehet a medencefenéki izomfunkciót stressz inkontinenciában, és a hólyagfal-izomzat túlműködését késztetéses inkontinenciában és túlműködő hólyagban. Több formája ismeretes, és a tünetektől függően a medencefenék izmok aktivitása javítható, vagy a hólyag ingerlékenysége csökkenthető.

Neuromoduláció (Percutan Nervus Tibialis Stimuláció, PTNS)

A hátulsó sípcsontideg elektromos stimulálásával (PTNS) elektromos ingereket lehet kiváltani a keresztcsonti vizeletürítési központban, ami hatásos lehet késztetéses inkontinenciában.

Magnetoterápiás szék (Electromagnetic Stimulation, ExMI)

Hatékonysága még nem tisztázott, és ömagában végezve egyáltalán nem javasolt, de egy további lehetőség az inkontinenciában szenvedő betegek részére.

Intimlézer kezelés

Amennyiben stressz inkontinenciád van, és a nem gyógyszeres (ún. konzervatív) terápiákra, gyakorlatokra nincs elég időd, nem tudod rendszeresen végezni a gyakorlatokat, úgy érzed, nem elégséges az eredmény, tudd, hogy a medencefenéki izmok állapotán intim lézeres kezeléssel is lehet javítani. Bővebben az intim lézer kezelésekről itt olvashatsz >>

Inkontinencia fajtái

Ez is érdekelhet!

Nézd meg az inkontinencia nem gyógyszeres kezelési lehetőségét >>

A cikket írta: Dr. Sz. Ildikó

 

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy ne maradj le a legfrissebb inkontinenciáról szóló cikkeinkről!

 

 

Betegtájékoztatók nőknek, szakorvosoktól

Itt megtalálod a nőket leggyakrabban érintő betegségekkel, állapotokkal kapcsolatos kérdésekre a szakorvosi válaszokat, érthetően.
Tünetektől a kivizsgálási és kezelési lehetőségekig, minden egy helyen!
Image

Ajánlott orvosok

urológus

Budapest

Ha számodra is hasznos volt cikkünk, megköszönjük, ha értékeled!
Értékelés:
( 2 Ratings )
Ajánlom a Facebookon
  • Nincsenek hozzászólások