Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

IVF

  • Magyarországon évente kb. 150-200 ezer pár küzd és tesz meg mindent az áhított várandósságért és csak úgy, mint esetleg a ti esetetekben az IVF (In vitro fertilizácó) programban való részvétel adhatja meg azt az örömöt, hogy gyermeketek születhessen. Magyarországon az Emberi Erőforrások Minisztériumának 2021-es adatai szerint az újszülöttek 1,5-2%-a fogant IVF módszer alkalmazásával. Fontos kihangsúlyozni, hogy az IVF segítségével született babák többsége egészségesen kezdi meg életét! Azonban kiemelendő, hogy ebben az esetben még körültekintőbben kell felkészíteni a szülőpárt, főleg az édesanyát arra az eshetőségre is, hogy nem minden esetben sikerül a 40. gesztációs hétig végig vinni a várandósságot. A Termékenységi Tudástár 13. fejezetét azért ajánljuk figyelmedbe, hogy minden eshetőségre fel tudj készülni, ha szükséges!

  • A meddőség kezelése helyett a legjobb megoldás a természetes úton való teherbe esés lenne.De ha egy pár már több, mint 2 éve hiába próbálkozik a luthealis támogatás, a peteérést serkentő szerek, a refertizációs műtét, az inszemináció és még számos lehetőség is szóba jöhet a meddősg sikeres kezelésére.Ehhez bizonyos tényezők pontos ismerete szükséges, de nagyon fontos a spontaneitás. Különösen a 20-30-as éveiben járó pároknál fölösleges a kapkodás, az idegeskedés, esetleg a túlzott "kivizsgálás" és terápia. Nyugalom, türelem, semmi stressz és görcsösség. A lelki tényezők, a túlzott "akarás" sokszor gátja lehet a sikernek.

  • A meddőséggel küzdő párokban rengeteg kérdés felmerül, mikor a mesterséges megtermékenyítés mellett döntenek. Alábbi cikkünkben a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő anyagából válogattunk olyan kérdéseket és válaszokat, melyek hasznosak lehetnek a kezelés előtt.

  • A prenatális diagnosztika alkalmazásával lehetővé vált, hogy azoknál a szülőknél, akiknél a gyermekvállalás során magas a genetikai kockázat, megelőzhető legyen a beteg utód születése.

  • Dorogsághy Orsolya, a Versys Clinics Humán Reprodukciós Intézet főnővére már számtalan meddőségi problémával küzdő reménybeli kismamát támogatott a gyermekáldás felé vezető úton, többek között a szülésfelkészítőre is.