Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

Kinek érdemes egészségbiztosítást kötni?

Ajánlom a Facebookon

„Endometriózisra utaló tüneteim vannak, melyekre az orvosom azt mondta, hogy feltáró műtétre lesz szükségem a diagnózis érdekében. Igen ám, de az államiban idén már nem jutok sorra, magánt pedig nem tudom kifizetni. Mit tegyek?? Hogy élem túl a hónapról-hónapra egyre erősödő, napokig tartó fájdalmat?" Ilyen és ehhez hasonló történetekkel van tele a közösségi média és jutnak el hozzánk is a kétségbeesett betegek, amire igyekeztünk valamilyen támogató megoldást találni. Cikkünkben körbejárjuk az egészségbiztosítás lehetőségeit és korlátaiat, mely talán segítséget nyújthat a betegúton levőknek és egészségeseknek egyaránt. 

 

Vincze Ramona, a Grantis egészségbiztosítási szaktanácsadója

Interjú Vincze Ramonával, a Grantis egészségügyi tanácsadójával

Az egészségbiztosítás valós biztonságot ad az egészségügyi ellátásra szorulóknak: hosszú várakozási idő nélkül, minőségi ellátásban részesülhetnek a biztosítottak, magas szakmai színvonalon működő szolgáltatóknál.

Nem egy jó vagy a legjobb egészségbiztosítást kell keresni,
hanem pontosan azt, amelyikre szükségünk van!

A kiválasztás legegyszerűbb módja egy nyílt és őszinte beszélgetés egy független tanácsadóval. Így kerülhetőek el a váratlan meglepetések - azok a bizonyos kivételek, amikről csak később szerzünk tudomást, amikor ellátásra szorulnánk. Ennek révén van továbbá lehetőségünk arra, hogy a lehető legmagasabb térítéshez jussunk hozzá, az elérhető legalacsonyabb havidíj mellett. A független tanácsadók nem egy adott biztosító termékeit adják el, hanem a teljes piaci kínálatot (valamennyi biztosító termékét) áttekintve abban segítenek, hogy mindenki megtalálja az igényeihez legjobban illeszkedő módozatot. Az Intima beszélgetőpartnere a témában Vincze Ramona, a Grantis tanácsadója volt, aki az interjú végén saját történetét is megosztja velünk!

 

Összegyűjtöttük a legfontosabb kérdéseket és válaszokat az egészségbiztosításokról, egy szakértőtől, aki egyúttal több területen is érintett!

Kattints az adott kérdésre, és már olvashatod is a választ!

Mire jó az egészségbiztosítás? Miben más, mint egy egészségpénztári befizetés?
Mekkora a kínálat? Hány féle egészségbiztosításból lehet választani?
Mi a különbség a szolgáltatás- és összegfinanszírozó megoldások között?
Kinek, melyik egészségbiztosítás ajánlható?
Kiknek érdemes egészségbiztosítást kötniük?
Mindegy, hogy az országon belül hol? A fővárosban és vidéken is egyaránt rendelkezésre állnak a szükséges feltételek?
A szolgáltatások országhatáron belül érvényesek vagy azon túl is?
Milyen szolgáltatásokat lehet igénybe venni egészségbiztosítással?
Milyen előnyei vannak az egészségbiztosításnak?
Meglévő betegség esetén is lehet egészségbiztosítást kötni?
Hogyan működik mindez a gyakorlatban?
Bármely szolgáltatónál, bármikor érvényesek az elmondottak?
Miért tartod fontosnak azt, hogy ezek az információk az Intima olvasóihoz is eljussanak?
A Grantisról
Az élet írta - betegtörténetek

Mire jó az egészségbiztosítás? Miben más, mint egy egészségpénztári befizetés?

Az egészségpénztári tagok az általuk befizetett pénzt használhatják fel orvosi ellátásra, diagnosztikai vizsgálatra vagy műtétekre, adott esetben mondjuk szülési költségtérítésekre. Itt annyi pénzt lehet elkölteni, amennyit valaki befizet.

Az egészségbiztosítás ezzel szemben egy személyre szabott szolgáltatás, amelyhez tartozik egy beárazott csomag és egy havi díj. A biztosítás a csomagban szereplő ellátásokat – szerződéstől függően - teljes egészében, vagy bizonyos értékig (egy adott limitig) téríti. A költség itt egy a havi díj, a biztosításból származó térítés azonban ennek akár a többszöröse is lehet. Egy limitmentes csomagot például 40 éves kor körül, még korelőzménnyel is meg lehet kötni 15-20 ezer forint havi díj mellett. Ez soknak tűnhet, de ha valakinek van ilyen biztosítása, az akkor és olyan vizsgálatra megy, amikor, amilyenre szüksége van. Ezeknek a szolgáltatások értéke pedig évente akár a tízszeresét is elérheti az adott évben befizetett díjnak.

⌂Fel az oldal tetejére

Mekkora a kínálat? Hány féle egészségbiztosításból lehet választani?

Sok termék van. Magánszemélyek és cégek is szerződhetnek. Magánszemélyek számára közvetlenül 3+3 szolgáltatásfinanszírozó egészségbiztosítás érhető el. Emellett van nagyságrendileg tíz összegfinanszírozó megoldás is. Az interneten böngészve mindkét kategóriát feldobja a kereső, anélkül, hogy a különbségeket érzékelnénk.

Mi a különbség a szolgáltatás- és összegfinanszírozó megoldások között?

A szolgáltatásfinanszírozó egészségbiztosítások azok, amelyek meg is szervezik az ellátást, és finanszírozzák is azt. Az összegfinanszírozó ellátások nem szerveznek, és nem is finanszírozzák az ellátást, hanem egy bekövetkezett esemény után térítést fizetnek: mint például kórházi napi térítés, műtéti térítés vagy gyógyulási támogatás.

Kinek, melyik egészségbiztosítás ajánlható?

Azoknak, akiknek fontos, hogy ne kelljen várakozniuk, vagy akik el akarják kerülni az állami ellátást, szükségük van tehát arra a biztonságérzetre, hogy amikor kell gyorsan, jó ellátást kapnak, azoknak kimondottan a szolgáltatásfinanszírozó ellátást biztosító megoldások ajánlhatóak. Azoknak, akinek ez kevéssé lényeges, mert például az állami ellátás maximálisan kielégíti az igényeiket, de szükségük van arra, hogy egy káresemény (például egy baleset vagy betegség) miatt a kieső jövedelmük egy része vagy akár egésze pótlásra kerüljön (mert például egyedülállóak), az összegfinanszírozó biztosítás lehet a jobb megoldás. Az utóbbi körbe tartozóknak azt szoktam ajánlani, mérjék fel, hogy egy komolyabb probléma esetén, amikor hosszabb ideig nem tudnak dolgozni, milyen mértékű a táppénz és a rendes jövedelem különbsége, és olyan módozatot válasszanak, amely biztosít megfelelő fedezetet az ilyen helyzetek átvészelésére.

⌂Fel az oldal tetejére

Kiknek érdemes egészségbiztosítást kötniük?

Mindenkinek, aki megfelelő időben, minőségi ellátást szeretne kapni. Amikor az ügyfeleimnek ezt válaszolom, mindig megkérdezik tőlem: ha külön biztosítást kell kötniük ahhoz, hogy biztonságban érezhessék magukat, miért fizetik a társadalombiztosítást? Nem lehetne csak az egyiket vagy csak a másikat? Erre azt szoktam válaszolni, hogy az egészségbiztosítás egy szolgáltatást nem térít: a sürgősségi betegellátást. Ha valakit baleset ér, vagy hirtelen rosszul lesz, és mentőt kell hozzá hívni, akkor az állami ellátó rendszer keretében látják el, aminek a forrásait fedezik a tőle levont társadalombiztosítási járulékból. Azt, hogy ez mennyibe kerül, általában nem nézzük, pedig lehet, hogy érdemes lenne. Nekem egy egyszerű szívműtétem volt. Saját lábamon mentem be a kórházba, de ki már nem engedtek. A műtét, amin átestem, közel 1,8 millió forintjába került az államnak. Amikor ezt megtudtam, nem kérdeztem többé, hogy mire fizetem a tb-t. A statisztikák egyébként azt mutatják, hogy az az ellátás, amit életünk utolsó hetében kapunk, ha kórházba kerülünk, kimeríti azt a teljes keretet, amit egész életünkben a társadalombiztosítási kasszába befizettünk, és akkor még hol vannak azok az esetek, amelyekre az addig eltelt évek alatt szükségünk volt…? Látni kell, el kell fogadni, hogy az állami egészségügyi rendszernek vannak korlátai. Ami a sürgősségi és az ezzel összefüggő fekvőbeteg ellátás körébe tartozik, azzal az állami ellátórendszeren belül kell gondolkodni. Minden más ellátást egészségbiztosításon keresztül lehet magunknak megnyugtatóan biztosítani.

⌂Fel az oldal tetejére

Mindegy, hogy az országon belül hol? A fővárosban és vidéken is egyaránt rendelkezésre állnak a szükséges feltételek?

A szolgáltató partnereknek ma már országos lefedettsége van, tehát mindegy, hogy valaki Budapesten lakik, vagy az ország más nagyvárosaiban, vagy vidéken él. A tapasztalat ugyanakkor az, hogy azokban az esetekben, amikor komolyabb problémáról van szó, de nem akut a helyzet (van idő a megfelelő szolgáltatót keresni), akkor sok esetben feljönnek vidékről is a fővárosba.

A szolgáltatások országhatáron belül érvényesek vagy azon túl is?

Van olyan biztosítás is, amely külföldön is igénybe vehető. Erre különböző csomagok állnak rendelkezésre. Található olyan, amelyik például csak Európára szól, de olyan is, ami a világ egészére, és ha ezt valaki az Egyesült Államokra is szeretné kiterjeszteni, akkor arra is van mód egy plusz opció keretében. Nyilván ezeknek a biztosításoknak magasabb a díja is. Ilyen csomagok iránt ugyanakkor kisebb az érdeklődés. Amikor megkeresnek minket az egészségbiztosítások iránt érdeklődők, akkor jellemzően a sztenderd Magyarországra érvényes módozatok iránt érdeklődnek. Érdemes viszont itt elmondani azt, hogy nem csak magyar állampolgároknak tudjuk megkötni ezeket a biztosításokat, hanem nálunk élő külföldieknek, illetve mindenki másnak is, akinek nincs érvényes társadalombiztosítása.

⌂Fel az oldal tetejére

Milyen szolgáltatásokat lehet igénybe venni egészségbiztosítással?

A szolgáltatások kiterjednek a járóbetegellátástól, a szakorvosi vizsgálatokon keresztül az ambuláns műtétekig. Minden diagnosztikai vizsgálat elvégezhető egészségbiztosítással: ide tartozik a labor, az ultrahang, a röntgen, a biopszia, a szövettan, a nagyértékű képalkotók (MR, CT, PET-CT) és az egynapos sebészet is. Vannak továbbá különböző szűrőcsomagok is, ami mellett rendszeres mozgásszervi kiadások is finanszírozhatóak egészségbiztosításból, utóbbiba tartozhat például a gyógytorna vagy épp a lökéshullám-terápia is. Kiegészíthető az egészségbiztosítás műtéti csomagokkal is, nagyobb beavatkozásokra is fizet ilyen esetekben a biztosító.

Egy mondatban tehát azt lehet állítani, hogy a sürgősségi ellátáson, és az ehhez kapcsolódó kórházi tartózkodáson kívül minden elérhető egy egészségbiztosítási szerződéssel. A termékek között természetesen nagy különbségek vannak, mindenkinek a személyes igényei szerint kell ezek közül választani.

Az egynapos sebészetet illetően mindenképp ki szeretném emelni, hogy ez az egyik legfontosabb eleme az egészségbiztosításoknak. Nagyon sok olyan beavatkozás van ma már, amely tb-alapon több napos kórházi ellátást jelent, de a magánintézmények egynapos sebészet keretében meg tudják oldani azokat. Ezért azt szoktam ajánlani az ügyfeleimnek, hogy amennyiben van arra mód, az egynapos sebészeti keret legyen minél magasabb. Erre egészen konkrét példát is tudok mondani. Az egyik ügyfelemnek egy adott beavatkozásra magánintézménynél egynapos sebészet keretében (tehát úgy, hogy reggel befeküdt a kórházba, és másnap reggel már haza is mehetett) 690 ezer forintért végeztek el egy beavatkozás. Ha ugyanezt a műtétet, ugyanezzel az eljárással állami intézményben végezték volna el, három napig kellett volna kórházban feküdnie.

 

Válaszd ki a számodra legfontosabb egészségbiztosítási szolgáltatásokat az Intima és a Grantis közös egészségbiztosítás kalkulátorával. A havi biztosítási díj, ellátóhelyek és kezelés típusok száma alapján összehasonlíthatod a biztosítók ajánlatait, egy független egészségbiztosítási szakértő segítségével pedig részletesen megismerheted a csomagot. Ide kattintva hasonlíthatod össze te is az egészségbiztosításokat!>>

 

⌂Fel az oldal tetejére

Milyen előnyei vannak az egészségbiztosításnak?

Megválaszthatom akár az intézményt, akár az orvost is. Jóval komfortosabb az ellátás: az időpontokat szigorúan betartják, ha szükség lenne parkolóhelyre, található olyan intézmény, ahol ez biztosítható, és ami talán ezeknél is fontosabb – van idejük arra, hogy a betegek problémáival foglalkozzanak. Nincs hosszan elnyúló bizonytalanság: legkésőbb öt napon belül lesz időpont, és a nagy értékű diagnosztikai vizsgálatokat is legkésőbb 10 napon belül elvégzik.

Meglévő betegség esetén is lehet egészségbiztosítást kötni?

Igen. Sőt...! Szerintem a leginkább azoknak van szükségük egészségbiztosításra, akiknek van, illetve volt már valamilyen betegsége, hiszen nekik biztosan van olyan vizsgálat, beavatkozás, amelyet időszakonként akkor is elvégeztetnek, ha egyébként gyógyultak, függetlenül attól, hogy a kontrollt előírják számukra vagy sem. Itt érdemes kiemelni azt is, hogy az egészségbiztosítás nem zárja ki azt sem, hogy több véleményt is kérjük egy-egy problémáról. Lehetőség van tehát arra is, hogy akár két-három orvossal konzultálva döntsük el, milyen kezelést veszünk igénybe, illetve alávetjük-e magunkat egy műtétnek vagy sem, és nem szab ennek határt az, hogy egy újabb konzultációra ki tudunk-e fizetni még 25 ezer forintot vagy ez már jóval túl van azokon a kereteken, amit megengedhetünk magunknak. Már egy ilyen eset is elegendő lehet ahhoz, hogy valakinek megérje egészségbiztosítást kötni: 2-3 szakorvosi vizsgálat költsége közel akkora összeg lehet, mint egy olyan egészségbiztosításnak az éves díja, amelyből ezt finanszírozható.

Jelenleg a magyar piacon egyetlen olyan termék van, ami az előzmény betegségeket nem zárja ki. Nyilvánvaló, hogy akiknek ilyen már volt, vagy van valamilyen problémájuk, azoknak célszerű ezt választaniuk.

⌂Fel az oldal tetejére

Hogyan működik mindez a gyakorlatban?

Az egészségbiztosítások szinte mindegyike rövid várakozási idővel a szerződéskötést követően elindul. Vannak olyan módozatok, ahol egyes nagy értékű diagnosztikai vizsgálatoknál van várakozási idő, amelyért cserébe alacsonyabb esetlegesen a havi díj. Ezekkel kapcsolatosan ugyanakkor fel szoktam hívni az ügyfeleim figyelmét arra, hogy gondolják végig, megéri-e nekik az alacsonyabb díj akkor, ha a kötés évében - mondjuk egy 2 hónapos várakozási idő esetén - csak 10 hónapig tudják igénybe venni a szolgáltatásokat miközben 12 hónapra fizetik a díjat. Ez mindenkinek a saját döntése, magának kell mérlegelnie. A várakozási időt tartalmazó biztosítások nem rosszak, van, akinek kifejezetten ezek ajánlhatók, de ezt egyénileg kell megnézni.

A szerződést az ügyfelek a biztosító társasággal kötik. Az ellátások költségeire a fedezetet ez a társaság biztosítja. Ha szolgáltatásfinanszírozó egészségbiztosítást köt valaki, akkor egészségügyi kérdésekben a szolgáltatásszervezőt kell keresnie, ha bármire szüksége van – el akar menni valamilyen vizsgálatra, vagy szüksége van konzultációra. A szolgáltatást nyújtó egészségügyi intézményekkel ugyanis a szolgáltatásszervező tartja a kapcsolatot. A kapcsolatfelvétel minden részletét a szerződés tartalmazza (mikor, kit, milyen időben lehet keresni). Ez általában telefonos elérhetőséget jelent, van ugyanakkor már egy olyan szolgáltatásszervező is, ahol bizonyos alapszakágazatoknál (bőrgyógyászat, nőgyógyászat, fül-orr-gégészet) online időpontfoglalás is lehetséges. Nem kell senkit hívni, ha regisztrál az ügyfél akkor látja, hogy hol, mikor van időpont, bejelentkezik és elmegy a vizsgálatra, ami sokaknak nagyon kényelmes. Minden más esetben az időpontfoglalást a szolgáltatásszervező intézi, amelyre három opció van.

Az első az, amikor az ügyfél felhívja a szolgáltatásszervezőt, megmondja, hogy milyen panasza van, milyen ellátásra lenne szüksége, ezt a szolgáltatásszervező leszervezi, egy visszaigazoló emailben értesíti az ügyfelet, hogy hová és mikor kell mennie. Az ügyfél elmegy, fizetnie sem kell, csak megkapja az ellátást, amelynek a díját a biztosító fedezi.

Van arra is lehetőség, hogy az időpontot maga az ügyfél egyeztesse le a szerződött partnerekkel, ha az a kényelmesebb a számára. Ebben az esetben a már meglévő időpont ismeretében kell felhívni a szolgáltatásszervezőt, jelezni neki, hogy foglalt az ügyfél egy időpontot, és kérni annak a visszaigazolását. Ha ez az időpont a telefonhívástól számított 48 órán túlra esik, akkor a szolgáltatónak kötelessége azt visszaigazolni a szolgáltatás igénybevétele előtt. Tehát az ellátás az előbbieknek megfelelően történik, csak el kell menni a vizsgálatra, fizetni sem kell, hiszen a biztosító téríti annak költségét. Ha a telefonhívás és a vizsgálat időpontja között nem áll már rendelkezésre 48 óra, akkor is igyekeznek a szolgáltatásszervezők visszaigazolni az ellátást. Ilyen esetben azonban azt szoktam az ügyfeleimnek ajánlani, hogy készüljenek arra, hogy a szolgáltatást ki kell majd fizetni. Ezt hivatalosan 30 nap alatt térít a biztosító, ennél azonban jellemzően jóval előbb megérkezik az ellátásra fordított összeg az ügyfelek számlájára.

A harmadik lehetőség az, ha valaki olyan orvoshoz, vagy ellátó intézménybe megy, amely nem szerződött partner (erre ott van lehetőség, ahol a szabad orvosválasztás biztosított). Ebben az esetben is fel kell hívni előzetesen a szolgáltatásszervezőt, hogy tudják hova, mikor, milyen ellátásra megy az ügyfél, de ilyenkor minden esetben utólagos térítésre kerül sor számla ellenében.

Összegfinanszírozó egészségbiztosításoknál minden esetben utólag történik biztosítási térítés.

⌂Fel az oldal tetejére

Bármely szolgáltatónál, bármikor érvényesek az elmondottak?

Igen. Erre nagyon jól rámutatott a járványidőszak, amikor a társadalombiztosítási rendszeren belül a sürgősségi ellátáson kívül szinte semmi sem működött, ami érthető volt a kialakult helyzetben. Az egészségbiztosítással rendelkező ügyfeleinktől viszont egyértelműen olyan visszajelzések jöttek, hogy még ebben a nagyon kritikus, szokatlan és új helyzetben is nyugodtak voltak, mert minden olyan ellátást megkaptak, amelyre szükségük volt. Nyilván voltak kérdések (a koronavírushoz kapcsolódó esetleges tünetekről, illetve arról, hogy mennyire sürgető a probléma orvoslása), de minden elérhető volt számukra. Egyetlen ellátásról sem tudok, amit egy ügyfél ne kapott volna meg az elmúlt több mint egy évben.

⌂Fel az oldal tetejére

Miért tartod fontosnak azt, hogy ezek az információk az Intima olvasóihoz is eljussanak?

Az Intima női egészségportál, a nőket érintő betegségekről folyamatosan és rendszeresen, magas szintű szakmai anyagokkal alátámasztott információkkal segíti olvasóit. Azt gondolom, hogy az olvasók között sokan lehetnek érintettek: vagy valamelyik betegségben szenvednek, vagy olyan tüneteik vannak, amelyek ezeknél a betegségeknél előfordulnak, és azt gondolják magukról, hogy ilyen problémáik lehetnek.

Akik már túlestek emlő, endometriózis vagy más nőgyógyászati műtéten, azoknak a nyomon követés, a kötelező kontrollvizsgálatok, vagy csak a saját megnyugtatásukat szolgáló ellenőrzések során jelenthet hatalmas segítséget egy egészségbiztosítás, amelyből ezek finanszírozhatóak.

Azok számára, akik még a vizsgálatok, kezelések előtt állnak, szintén érdemes megfontolni szükségük van-e arra a támogatásra, amelyet az egészségbiztosítások nyújthatnak. Ahogy azt a korábbiakban is hangsúlyoztam ugyanis, ez nem csak az anyagi finanszírozást könnyítheti meg, hanem magasabb szolgáltatási színvonalra, körültekintőbb, több véleménnyel alátámasztott vizsgálatokra van biztosítottként lehetőség, mint anélkül, és ez utóbbi legalább olyan nagy segítség (ha nem nagyobb) mint az, hogy képesek finanszírozni a szükséges vizsgálatokat olyan intézményekben is, ahol nem kell sokszor hetekig, hónapokig várni az időpontra.

A Grantisról

A Grantis a biztosítási és megtakarítási piac mára egyik legismertebb független tanácsadó cége. Közel 40 fős szakértői csapata ügyfelei eligazodását segíti a pénzügyi szolgáltatások kiválasztásában, azzal a céllal, hogy az ellátást keresők az igényeikhez pontosan illeszkedő formát találják meg, az elérhető legalacsonyabb áron, legyen szó akár cégekről, akár magánszemélyekről. Tevékenységük kiterjed az élet-, egészség-, nyugdíjbiztosításokra, a lakás- és nyugdíj-előtakarékossági lehetőségekre, továbbá az egészségmegőrzést és a gyermekek jövőjéről való gondoskodást támogató pénzügyi megoldásokra. Vincze Ramóna a Grantishoz 2017-ben csatlakozott, 20 éve pénzügyi tanácsadó. >>

 

Egyéni történetek

Rami saját története

Nem kell ahhoz idősnek, vagy hanyagnak lenni, hogy egy betegség gyökeresen megváltoztassa az életünket - hívta fel a figyelmet Vincze Ramóna, aki saját történetét is nyíltan megosztja ügyfeleivel, és ennek az interjúnak keretében ezt tette velünk is. Mindig fontosnak tartotta, hogy figyeljen magára, magánorvoshoz járt, hogy megfelelő minőségű szolgáltatást kapjon. Ennek ellenére az éves rendszeres rákszűrés után néhány hónappal alhasi fájdalmai jelentkeztek, és két menstruáció között is előfordult, hogy vérzett. Tudta, hogy valami nincs rendben, mert ugyan a fájdalmai hasonlítottak arra, ami felfázáskor tapasztalható, de az ehhez kapcsolódó egyéb tünetek (például a gyakori vizelési inger) nem jelentkeztek. Fájdalmai, bár zavarták, nem voltak elviselhetetlenek, így nem foglalkozott a kérdéssel. Szerencsére a férje ennél körültekintőbb volt és elvitte egy másik orvoshoz. Azóta úgy érzi: neki köszönheti az életét. P4-es előrehaladott méhnyakrákot állapítottak meg nála. Ez azonnali műtétet jelentet. Nem volt még harminc éves, gyermekvállalás előtt állt! Nem csak az egészsége, az élete volt számára a tét, hanem az is, hogy édesanya lehessen. Két műtétre is szükség volt egymás után, de sikeresen gyógyult, és ma már van egy hatéves tündéri kislánya. Biztos abban, hogy a kiváló orvosi ellátásnak köszönheti azt, hogy ez így történt. Akkor – 2012-ben – még nem lehetett egészségbiztosítást kötni. Pontosan tudja azonban, hogy mit kellett végigjárnia ahhoz, hogy végre közöljék vele: megpróbálkozhatnak a babával. A gyógyulás érdekében elvégzett vizsgálatok, a műtét, a szükséges kontrollok költsége másfél millió forint körüli összeg lenne ma, ami teljes egészében finanszírozható lenne egy megfelelő egészségbiztosításból. Egy 30 év alatti minden előzménybetegség nélküli fiatal nő (amilyen akkor ő volt) egy teljesen korlátlan, limitmentes csomagot jelenleg maximum havi 20 ezer forintos havi díjért kap, olyat, amelyben az egynapos sebészeti beavatkozások is benne vannak. És a szerződés mögött ott van az a hozzáértő, türelmes, szakszerű ellátás is, ami az ő történetéhez hasonlóan sikeres gyógyuláshoz kell.

Rami egy ügyfelének története

Érdekesen kezdődött az a kapcsolat, amelyet második történetként Rami megosztott velünk. Ügyfele – nevezzük Ágnesnek – az első találkozásnál közölte vele, hogy nem szereti a biztosítós embereket. Erre Rami úgy válaszolt, az jó, mert ő nem is az, hanem független tanácsadó, így aztán jót beszélgettek, és később is tartották a kapcsolatot. Kiderült, hogy Ágnes több mint 6 éve járt nőgyógyászokhoz panaszaival, szándékosan mindig máshoz. Volt olyan orvos, aki megállapította, hogy inzulinrezisztens, a következő orvos azt mondta, hogy ez nincs így. Majd megint máshol PCOS-ről kapott diagnózist, de ezt is cáfolták neki egy másik helyen. A rendszeres szűrővizsgálatokon soha nem találtak semmit, de nagyon erős fájdalmakkal járt a menstruációja, ezer kalóriás diétával sem tudott megszabadulni a felesleges kilóitól, és számos egyéb tünete is volt. Rami arra hívta fel a figyelmét, hogy van számos nehezen diagnosztizálható betegség, elképzelhető tehát, hogy nem a megfelelő orvosokhoz jár, célzottan olyan helyre kellene mennie, ahol körültekintőbben keresik a fájdalma, a vérzése és egyéb panaszai okait. Ehhez érdemes biztosítást kötnie, mert az nem csak abban nyújt segítséget, hogy finanszírozza a kiadásokat, hanem abban is, hogy szükség esetén megtalálják a megfelelő szakorvosokat. Végül olyan szerződést kötöttek Ágnesnek, amely pontosan megfelelt a tényleges helyzetének – nevezetesen annak, hogy korelőzménye ugyan nem volt (hisz minden megállapított diagnózist, később cáfoltak), de tünetei rendszeresen jelentkeztek. Amikor Ágnes ismét rosszabbul lett a megbeszéltek szerint azonnal orvoshoz fordult. Kiderült, hogy a petefészek hátsó oldalán volt egy cisztája. Ágnes egészségbiztosításának szolgáltatásszervezője ezt követően megkereste azt a specialistát, aki a cisztát eltávolította (az egy egynapos sebészeti eljárást keretében). Minden szolgáltatást térített az egészségbiztosítása. Ágnes már a műtét másnapján felhívta Ramit és 40 percen keresztül csak arról beszélt, hogy mennyire hálás. Ilyen ellátást még soha életében nem kapott. Nagyon jó volt egy olyan környezetben átesni ezen az egész procedúrán, ahol a nővérek készségesek voltak, az orvosok összemosolyogtak, és mindenki segíteni akart. Ágnes – aki az ismeretség elején nagyon elutasítóan állt a biztosításokhoz -, a műtét óta maga is felhívja a figyelmét ismerőseinek arra, hogy milyen hatalmas segítséget jelenthet az egészségbiztosítás.

Készítette: Intima.hu & Grantis 

Ha számodra is hasznos volt cikkünk, megköszönjük, ha értékeled!
Értékelés:
( 3 Ratings )
Ajánlom a Facebookon
  • Nincsenek hozzászólások