Menü

Ajánlom a Facebookon
Tisztelt Doktor úr!23 éves lány vagyok. 18 éves korom óta szedek fogamzásgátló tablettát. Eleinte Tri-regolt, majd lassan egy éve orvosom tanácsára váltottam. Mindig időben beszedem és pontos a menstruációm. 3 napja azonban közti vérzésem van, napi pár csepp. Utoljára akkor volt ilyen amikor az új gyógyszert elkezdtem szedni, a Belarát. Az lenne a kérdésem, hogy mi lehet ennek az oka?Ez előfordul? Vagy valami problámára utal?Illetve hogy a fogamzásgátló hatása ilyenkor gyengülhet? Válaszát előre is köszönöm! Erika Tisztelt Hölgyem! A közti vérzésnek lehet oka, hogy ennek a gyógyszernek alacsony a hormontartalma, és ezért a ciklusát nem kontrollálja mindig megfelelően. Ettől még a védőhatás érvényesül. Attól is lehet a panasza, hogy esetleg egy tablettát nem a megfelelő időben szedett be, vagy pl. hasmenés miatt gyengült a felszívódása. Ebben az esetben már nem biztos a hatás.
Ajánlom a Facebookon

Belépés

close

A weblap bizonyos funkcióinak működéséhez és a célzott hirdetésekhez sütikkel (cookie-kal) gyűjt névtelen látogatottsági információkat. A sütikről, engedélyezésükről és tiltásukról itt olvashat bővebben. További információ