Menü

Ajánlom a Facebookon
Tisztelt Doktor Úr! 19 éves vagyok, 1 hónapja és 9. napja szedem a Symicia nevű fogamzásgátlót, amit a menstruáció 2.napján kezdtem el, mert azt hallottam, hogy így kevesebb mellékhatás lép majd fel. Tegnap együtt voltam a barátommal és nem védekeztünk, mondván, hogy a gyógyszer már úgyis hatékony, nekem azonban mégis kétségeim vannak. Rendesen beszedtem, egyszer sem felejtettem el, nem voltam beteg sem, a megvonásos vérzés is rendesen jelentkezett a tablettaszedési szünet 4. napján és rendesen lezajlott, ahogy általában. Az első hónapban nem volt semmilyen jelentős mellékhatása, amikor azonban elkezdtem a második levéllel, rövid ideig láz,hasmenés (a tabletta beszedése után 9-10, vagy még több órával később jelentkezett), tartósabb ideig pedig hányinger, emlőfeszülés lépett fel. A kérdéseim a következőek : Ha a menzesz 2. napján kezdtem el, akkor is hatékony már a gyógyszer több mint 1 hónap után?Attól, hogy alacsony hormontartalmú, bízhatok a Symiciában, normálisak ezek a mellékhatások? Még benne vagyok a 72 órában, érdemes lenne bevenni esemény utáni tablettát, vagy szabad egyáltalán ezzel terhelni a szervezetet fogamzásgátló szedése mellett? Ha a tablettaszedési szünetben lép fel hányás vagy hasmenés, annak van valamilyen hatása a tabletta hatékonyságára nézve? Előre is köszönöm a segítségét. .
Ajánlom a Facebookon

Belépés

close

A weblap bizonyos funkcióinak működéséhez és a célzott hirdetésekhez sütikkel (cookie-kal) gyűjt névtelen látogatottsági információkat. A sütikről, engedélyezésükről és tiltásukról itt olvashat bővebben. További információ