Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

Menstruáció - tények és tévhitek

Ajánlom a Facebookon

Cikkünket nem csak tiniknek ajánljuk, hiszen téves információnk akár még 40 éves korunk után is lehet - akár nőgyógyászattal kapcsolatosan is. Írásunk remélhetőleg minden félreértést eloszlatnak. Menstruáció - tények és tévhitek mindenkinek.

A tampon gátolja a menstruációs folyadék távozását - NEM

A tampon használatával kapcsolatos egyik félelem az, hogy a tampon akadályozhatja a menstruációs folyadék távozását. Ez a félelem alaptalan, mivel a tampon szivacsként működik, és felszívja a folyadékot. Amikor a tampon megtelik, a menstruációs folyadék egyszerűen kiszivárog a hüvelyből, a tamponon keresztül, vagy mellette. A tamponok a rendes használat során a hüvely középső harmadában helyezkednek el. Ez az elhelyezés nem akadályozza a menstruációs folyadék távozását és hatékonyan biztosítja a folyadék felszívódását.

Menstruáció alatt nem szabad úszni - NEM

Ha menstruációd alatt úszni mész, attól nem “szakad meg” a menstruációd, nem "alvad meg a véred " és nem lesz semi baja a hasadnak. Ha tampont használsz, csupán annyi történik, hogy nem szennyezed be a fürdőruhádat vagy a vizet!

Szüzek nem használhatnak tampont - NEM

Akkor is használhatsz tampont, ha még csak most menstruálsz először. A szűzhártyán, a hüvelybemenetet körülvevő bőrredőn van egy természetes nyílás, ezen juthat át a folyadék. Az első menstruáció idején a szűzhártya rendszerint elég lágy és rugalmas ahhoz, hogy könnyen és a hártya sérülése nélkül használhass mini, light flow vagy normál méretű tampont. Első próbálkozáshoz a legkisebb tampon, az o.b.® ProComfort™ mini a legjobb választás.

MIÉRT VAN?!

Csak a nők menstruálnak a férfiak nem. Ez azért van, mert csak a nők eshetnek teherbe. A havi vérzés része annak a ciklusnak, amit menstruációs ciklusnak neveznek, és ami képessé teszi a nőt arra, hogy kisbabája lehessen.
A lányoknak, illetve a nőknek két, mandula alakú petefészkük van. Mindegyikben petesejtek ezrei találhatók. Amikor a serdülőkorba lépsz, az ösztrogén nevű hormon hatására minden hónapban kiszabadul egy petesejt valamelyik petefészekből. (A petefészkek felváltva bocsátják ki a petesejteket, általában egyszerre egyet, de ritkán előfordul, hogy kettőt vagy többet is.) A petesejt kiszabadulást nevezzük ovulációnak. Ez a vérzés előtt kb. két héttel történik.
A petesejt a petevezetéken keresztül jut az anyaméhbe (egyszerűbben fogalmazva a méhbe) A méh egy kb. ökölnyi nagyságú szerv. Ha egy férfispermium (hímivarsejt) találkozik a petesejttel, a petesejt megtermékenyülhet, és kisbabává fejlődhet. Ez azt jelenti, hogy az illető nő terhes lesz.

N.K.

Hírlevél feliratkozás - Intima

Ha érdekelnek a legfrissebb híreink, tanácsaink a menstruációval kapcsolatban
és nem szeretnél lemaradni a szakértők, szakorvosok által írt cikkeinkről
iratkozz fel az MENSTRUÁCIÓ- hírlevelünkre:

 

 

Betegtájékoztatók nőknek, szakorvosoktól

Itt megtalálod a nőket leggyakrabban érintő betegségekkel, állapotokkal kapcsolatos kérdésekre a szakorvosi válaszokat, érthetően.
Tünetektől a kivizsgálási és kezelési lehetőségekig, minden egy helyen!
Image

Ajánlott orvosok

általános nőgyógyász, szülész-nőgyógyász, meddőségi specialista

Budapest
szülész-nőgyógyász és endokrinológus főorvos
Budapest

szülész-nőgyógyász, lézerspecialista

Debrecen

Ha számodra is hasznos volt cikkünk, megköszönjük, ha értékeled!
Értékelés:
( 0 Rating )
Ajánlom a Facebookon
  • Nincsenek hozzászólások