Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

A terhesség hétről hétre oldal támogatója:

Terhesség hétről hétre támogatója a Tritonlife Szülészet

Van összefüggés a terhességi vitaminok és a gyermek elhízása között?

Ajánlom a Facebookon

Az elhízás egyre súlyosabb társadalmi probléma, évtizedek óta kutatják az okokat. Többekben felmerült, hogy azóta súlyosbodik a helyzet, amióta a várandós anyák többsége úgynevezett „terhességi vitaminokkal”, étrendkiegészítőkkel jelentős mennyiségű vitaminokat, ásványi anyagokat juttat be a szervezetébe. Amellett, hogy a csecsemőhalálozás, a kis súlyú újszülöttek száma csökken, vajon van-e káros hatása a terhességi vitaminoknak rövid, illetve hosszútávon?

 Intima.hu logo

A Nature folyóirathoz tartozó International Journal of Obesity című lapban 2015-ben jelent meg egy vizsgálat, mely 29 160 anya adatait dolgozta fel 1989 és 2009 közötti időszakban. A vizsgálat a Nurses Health Study II. részeként rákérdezett a terhességi vitaminok használatára és követte a megszületett gyermekek súlyának alakulását.

A terhes nők 67%-a szedett rendszeresen terhességi vitamint, így hatalmas adatmennyiség állt a rendelkezésükre.

A vizsgálat egyértelműen igazolta, hogy a magzati életben kapott extra vitamin és ásványianyag mennyiség nem okozott magasabb születéskori body mass indexet (BMI), azaz elhízást az újszülötteknél. A vitamint nem szedőkhöz képest az elhízás arányaiban a gyermek 5 éves korában sem volt kimutatható eltérés, sőt, felnőttkorra sem találtak eltérést a két csoport között.

Tényezők, amelyek befolyásolják a gyermekkori elhízásra való hajlamot

A terhesség alatti cukorbetegség ilyen hatása már régóta ismert, ez a vizsgálat is igazolta ezt. Nagyon gyakori és nehezen kezelhető probléma, hiszen gyógyszereket szedni vagy diétázni terhesség alatt nem mindig egyszerű, de az ezzel foglalkozó szakemberek ma már jól karban tudják tartani az anya vércukorszintjét. Ilyen esetekben mindenképpen orvoshoz kell fordulni!

 

Ismersz jódmentes terhesvitamint? Mi IGEN!

Az evoPreg egy olyan étrendkiegészítő, melynek összetevőit az eddigi tudományos ismeretek elemzésével állítottak össze.

evoPreg, a jódmentes terhesvitaminA legfontosabb a vas és a folsav amely a vérképzés működéséhez nélkülözhetetlen, azonban C-vitamin nélkül nehezebben tudják ellátni a feladatukat. A kalcium és a magnézium a sejtmembrán és a sejtek működésében játszik szerepet, ahogy a cink is. A vitaminok életfontosságúak ebben a korban is, de nem mindegyikből van szükség többletbevitelre. A feleslegesen bevitt vitaminok egy része roboráló hatású, szerepe lehet az elhízásban! Az evoPreg laktóz-, glutén és JÓDMENTES!

 

Szeretnél többet megtudni az evoPreg jódmentes terhesvitaminról? Kattints ide >>

 

Az másik legfontosabb ilyen tényező az anya elhízása volt. Az eleve elhízott szülők gyermeke nagyobb valószínűséggel lett kövér, ez azt hiszem a vizsgálat nélkül is egyértelmű volt eddig is. Az viszont már érdekesebb, hogy a terhesség alatti anyai súlygyarapodás mértéke is szignifikáns összefüggést mutatott az újszülött, illetve később a gyermek és a felnőtt utód elhízásával.

A Magyarországon kapható terhességi vitaminok egy része feleslegesen sok és sokféle B-vitamint tartalmaz, ezek a vitaminok közismerten roboráló, étvágyfokozó hatásúak. Rendszeres szedésük mellett az anyai elhízás valószínűsége nő, ezért

érdemes alaposan megnézni a terhességi vitaminok összetételét, mielőtt elkezdjük szedni.

Nem baj, ha tudjuk, mire van szüksége a magzatnak és az anyának az egészséges fejlődéshez. A vérképzéshez szükséges anyagok (vas, folsav) a legfontosabbak, de az egészséges sejtosztódáshoz szükséges elemek és vitaminok is hasznosak lehetnek. Emellett oda kell figyelni arra is, hogy mit eszünk:

az egészséges vegyes táplálkozást nem lehet étrendkiegészítőkkel pótolni.

A túlzott kalóriabevitelt nem szabad azzal magyarázni, hogy kettő helyett kell ennünk! Ne feledjük, nem csak magunkért vagyunk ilyenkor felelősek, a fenti vizsgálat bebizonyította, hogy a nagymértékű anyai súlygyarapodás nem csak az újszülött elhízottságát befolyásolja, hanem a felnőttkori BMI-re is egyértelműen hatása van.

A „terhesvitaminok” már bizonyították hasznosságukat!

A vizsgálat óta azt is tudjuk, hogy nem befolyásolják a megszülető gyermekek elhízásra való hajlamát sem rövid sem hosszútávon. Használatukra szükség van. Az egészséges vitamin és tápanyag bevitel mellett azért ügyeljünk arra is, hogy ne hízzunk el nagyon a terhesség alatt: sem magunknak, sem gyermekünknek nem teszünk jót vele.

 

Forrás: Unicorp Biotech Kft.

Hírlevél feliratkozás - Intima

Ne maradj le várandóssággal kapcsolatos legfrissebb cikkeinkről,
iratkozz fel a TERHESSÉGI-hírlevelünkre:

 

 

Kapcsolódó cikkek:  

Ajánlott orvosok

általános nőgyógyász, szülész-nőgyógyász, meddőségi specialista

Budapest
szülész-nőgyógyász és endokrinológus főorvos
Budapest

szülész-nőgyógyász, lézerspecialista

Debrecen

Ha számodra is hasznos volt cikkünk, megköszönjük, ha értékeled!
Értékelés:
( 0 Rating )
Ajánlom a Facebookon
  • Nincsenek hozzászólások