Mindent megtennél azért, hogy babád szülessen? Kezdd ezzel: Útvesztők helyett - Termékenységi program>>  

Szakorvosoktól, meddőséggel küzdő pároknak, együdül babát vállaló nőknek!

Mikor menj el először nőgyógyászhoz?

Ajánlom a Facebookon

Az első nőgyógyászati vizsgálat előtt a legtöbb lány (nő) izgul. Vannak, akik szabályosan rettegnek, de vannak, akik kifejezetten menőnek tartják, hogy már olyan nagylányok, hogy nőgyógyászhoz mennek. Egy biztos: a kezdeti izgalom teljesen normális!

Mikor javasolt először nőgyógyászhoz menni?

Ha nincs semmi panaszod a menstruációddal kapcsolatban (kimaradás, rendellenes vérzés, stb.), és már túl vagy az első együttléten, itt az ideje lassan bejelentkezned nőgyógyászati vizsgálatra. Nem kell siess rögtön az első együttlét után, de azért pár hónapon belül érdemes túl esni az első nőgyógyászati vizsgálaton, és ezt követően - panaszmentesség esetén - évente egyszer elmenni.

Milyen gyakran járj nőgyógyászhoz tizenévesen?

Az évente történő nőgyógyászati szűrésnek a célja a rákszűrés, valamint a fogamzásgátló módszerek átbeszélését követően, a receptek beszerzése. Fontos, hogy olyan orvost válassz, akiben megbízol és szimpatikus számodra. Így az első vizsgálat során esetleg jelentkező idegességedet is könnyebben le fogod vetközni. Ha nem vagy biztos valamiben, vagy kérdéseid vannak, hasznos, ha először a nőgyógyászodat kérdezed meg. Ez segít elkerülni egy csomó "folyosói pletykát", félreértést.

Miből áll a vizsgálat?

Az első vizsgálatkor gyakran félelmet árul el arcotok. Talán megkönnyíti a helyzeteteket, ha elkísér anyukátok, vagy egy idősebb és már tapasztaltabb barátnőtök, rokonotok.

A vizsgálat menete egy beszélgetéssel kezdődik, ahol a problémáidra orientálva célzott kérdések alapján, a panaszokból kiindulva próbálja az orvos megkeresni a kiváltó okot. Fontos tudni ilyenkor az első menstruáció időpontját, a menstruációk gyakoriságát, valamint a menzesz utolsó dátumát, melyben segítséget nyújt az intima.hu használata. Az anamnézis során, az orvos rá fog kérdezni a fontosabb gyermekbetegségeidre, esetleges műtéteidre és gyógyszerallergiára. Ezeket az adatokat már otthon érdemes átgondolni (ha vezeted az intima.hu-t akkor itt minden adatot ki tudsz nyomtatni), hogy a vizsgálatra már felkészülten menj.Nőgyógyászati szék
Az anamnézist követően – rendszerint egy elkülönített öltözői részen - alul le kell vetkőzz. A szégyenlősebb lányoknak ajánljuk a vizsgálat napjára a hosszabb pulóver használatát, ami mindaddig takar, amíg a székbe be nem kell ülnöd. Ezzel megkönnyítheted magadnak a vizsgálattal járó esetleges szemérmességből fakadó szorongásaidat. A vizsgáló egy kissé megdöntött háttámlájú, lábtartóval ellátott székből áll, és különböző készülékekből áll (ezeket a te esetedben szinte biztosan nem fogja használni az orvos). A vizsgálat nagy része itt zajlik, úgyhogy miután levetkőztél, az asszisztens segítségével felülsz a székbe. A lábtartó részre kényelmesen fel kell tenned a lábad és már kezdődhet is a vizsgálat.

Ha érdekel a nőgyógyászati vizsgálat további menete, kattints ide! 

Vannak még kérdéseid?

Tedd fel kérdéseidet az Orvos válaszol rovatunkban, ahol pár napon belül válaszolt is kapsz orvosainktól.

Mert ha tudod, hogy mire számíthatsz, már nem is félsz az első nőgyógyászati vizsgálattól, igaz? :)

 

Intima.hu

Ajánlott orvosok

általános nőgyógyász, szülész-nőgyógyász, meddőségi specialista

Budapest
szülész-nőgyógyász és endokrinológus főorvos
Budapest

szülész-nőgyógyász, lézerspecialista

Debrecen

Ha számodra is hasznos volt cikkünk, megköszönjük, ha értékeled!
Értékelés:
( 0 Rating )
Ajánlom a Facebookon
  • Nincsenek hozzászólások